logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

170301 wykleciPracownicy urzędu marszałkowskiego oddali cześć Żołnierzom Wyklętym. Uroczystość miała miejsce w holu urzędu, gdzie znajduje się tablica poświęcona płk. Łukaszowi Cieplińskiemu. Udział w wydarzeniu wzięła wicemarszałek Maria Kurowska.

Wicemarszałek Maria Kurowska skierowała kilka słów do uczestników spotkania, odnosząc się do życia „Wyklętych” i wartości, jakie im przyświecały w walce z sowieckim okupantem:

- Treść wystąpień i pieśni była bardzo głęboka. Wystarczy się wsłuchać w nie i uświadomić sobie, jak szczęśliwymi ludźmi jesteśmy, bo przyszedł czas, że na naszej polskiej ziemi nie ma już katowni, nie ma Polaków, którzy by byli ofiarami nieludzkich poczynań i jest polska władza, bo przecież Żołnierze Wyklęci stad się wzięli, że nie chcieli się zgodzić, aby naszą Ojczyzną zarządzali ludzie z nadania moskiewskiego. Nie chcieli, aby nasza ojczyzna była pozbawiona narodowych wartości i Pana Boga dlatego podejmowali tę walkę o prawdziwą, wolną i suwerenną Ojczyznę, którą w sercu nosi każdy Polak. Zapłacili za to ogromną cenę

Wicemarszałek Kurowska zwróciła uwagę, że byli to ludzie wyjątkowi o wielkich umysłach i sercach, a współczesne młode pokolenia Polaków dostrzegają, że służyli absolutnym wartościom:

- Ci ludzie przeszli gehennę, dlatego jesteśmy tutaj, aby im oddać cześć, by gdzieś tam w niebie uśmiechnęli się do nas i powiedzieli patrząc na naszą Ojczyznę: „Tak, warto było” – dodała.

Uczestnicy spotkania tradycyjnie już wysłuchali rysu historycznego poświęconemu życiu i dokonaniach „Wyklętych”, odśpiewali pieśni religijno-patriotyczne oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem pułkownika. Organizatorem spotkania była Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność wraz z Kołem Strzeleckim LOK, działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Przyg. D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 612 gości oraz 0 użytkowników.