logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Już 20 tys. osób odwiedziło Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Spodziewamy się kolejnych grup, już we czwartek odwiedzi nas młodzież, która bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży – mówi dyrektor muzeum dr Mateusz Szpytma.

Muzeum odwiedzają głównie grupy zorganizowane, zwłaszcza turyści spoza kraju. Bardzo wiele mamy wycieczek z Izraela, ale odwiedzają nas też ważne osoby, np. przedstawiciele rządu, różnych organizacji, ambasadorzy. Ich wizyty dają szansę na współpracę i rozwój muzeum – mówi dr Anna Stróż.

Wśród oficjalnych gości był m.in. ambasador Stanów Zjednoczonych, Paul Jones. Ostatnio muzeum odwiedziła ocalała z Holokaustu Judith Elkin - pochodząca z Przeworska, a obecnie mieszkająca w Miami. Na uwagę zasługuje też wizyta delegacji Muzeum Historii Polski, z jego dyrektorem Robertem Kostro na czele, a także spotkanie z nauczycielami historii z Austrii, zorganizowane przy współpracy z MSZ i PAIZ.

Po świecie podróżuje też wystawa poświęcona bohaterom z Markowej. Była już wystawiana w 30 miejscach na świecie, w tym m.in. w Szanghaju i Birmie.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 798 gości oraz 0 użytkowników.