160126 psstOkres świąteczno-noworoczny to czas spotkań nie tylko w gronie rodziny, ale także przyjaciół i współpracowników. Specyficzny, a jednocześnie piękny klimat Świąt Bożego Narodzenia dało się odczuć dziś w Filharmonii Podkarpackiej, na spotkaniu opłatkowym organizowanym wspólnie przez wojewodę, marszałka i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: członkowie zarządu z marszałkiem na czele, wojewoda podkarpacki, parlamentarzyści z terenu Podkarpacia, samorząowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa. Spotkanie rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”. Później był czas na oficjalne przemówienia.

Marszałek Władysław Ortyl mówił o tym, co udało się dokonać w ubiegłym roku oraz planach i wyzwaniach dla samorządu województwa na przyszłość. Jako przewodniczący PSST podsumował też ubiegłoroczną działalność stowarzyszenia. Na koniec złożył wszystkim uczestnikom spotkania noworoczne życzenia: zdrowia, szczęścia i optymizmu. Życzył też licznych inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój województwa, a tym samym na wzrost jego gospodarczego i społecznego potencjału.

Opłatki poświęcił i modlitwę poprowadził Jego Ekscelencja Biskup Jan Wątroba, kierując do uczestników spotkania świąteczne życzenia.

Daniel Kozik

Biuro Pasowe UMWP