Niech ten rok będzie lepszy. Te życzenia mają szczególny wymiar tu w tej firmie – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania opłatkowego w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Była to również tradycyjna wizyta duszpasterska biskupa Andrzeja Jeża, ordynariusza diecezji tarnowskiej, do której należy Mielec. Organizatorem tradycyjnie była zakładowa Solidarność.

Dla mnie to miejsce szczególne, bo jest to mój pierwszy zakład pracy. Jestem tu również jako członek Solidarności – dodał podczas wystąpienia marszałek Władysław Ortyl. Prezes PZL Janusz Zakręcki podziękował wszystkim za wsparcie jakie otrzymała firma. Nie był to rok udany, bo PZL nie wygrał przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Był to trudny okres. Musieliśmy przeprowadzić restrukturyzację zakładu. W nowy rok spoglądamy z nadzieją. Pojawiły się nowe możliwości, mamy nowego właściciela – podsumował prezes Janusz Zakręcki.

W podobnym tonie wypowiadał się szef zakładowej Solidarności Marian Kokoszka.

Nowy rok, to rok miłosierdzia. Liczymy, że przyniesie dla nas same dobre rozwiązania. 

Do tej kwestii nawiązał także biskup Andrzej Jeż.

W okresie niepewności, niesprzyjających okoliczności, warto swoje sprawy zawierzyć Bożej Opatrzności. Powstają tu duże, ciężkie konstrukcje, ale wchodząc tu do hali zobaczyłem obrazki namalowane przez dzieci. To istotne, że w miejscu gdzie budowane są wielkie samoloty, jest miejsce na wrażliwość i odniesienie do wartości takich jak rodzina – powiedział biskup.

Po wspólnej modlitwie wszyscy łamali się tradycyjnym opłatkiem przy akompaniamencie pięknych kolskich kolęd w wykonaniu mieleckich „Rzeszowiaków”.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP