Muzyczny spektakl poświęcony wielkiej polskiej poetce Agnieszce Osieckiej. Przedstawiamy wyjątkowe widowisko wypełnione kilkudziesięcioma piosenkami, które na trwałe wpisały się w świat polskiej muzyki rozrywkowej. Kanwą scenariusza napisanego przez Jana Szurmieja są pieczołowicie dobrane i pomysłowo zainscenizowane utwory, które składają się na złożony portret poetki w różnych fazach jej życia. Część z nich opowiada o miłości i samotności, a część w sposób żartobliwy i ironiczny prezentuje kolejne dekady  polskiej rzeczywistości.

Zapraszamy w muzyczną podróż przy muzyce znanych i uznanych kompozytorów: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Zielińskiego, Zygmunta Koniecznego i Jerzego Satanowskiego.
„Wielka woda”, „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Nie całuj mnie pierwsza”, „Damą być” to tylko niektóre ze znanych przebojów, które wybrzmią u  Wandy Siemaszkowej przy ulicy Sokoła w Rzeszowie.

01.01.2016 (piątek), godz. 19.00/ Duża Scena

08.01.2016 (piątek), godz. 19.00/ Duża Scena PREMIERA

09.01.2016 (sobota), godz. 19.00/ Duża Scena

10.01.2016 (niedziela), godz. 19.00/ Duża Scena

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

WIELKA WODA

Libretto, inscenizacja, reżyseria i choreografia JAN SZURMIEJ

Opracowanie muzyczne i aranżacje ZBIGNIEW KARNECKI

Scenografia WOJCIECH JANKOWIAK

Kostiumy MARTA HUBKA

Obsada DAGNY CIPORA, MAGDALENA KOZIKOWSKA-PIEŃKO, JUSTYNA KRÓL, MARIOLA ŁABNO-FLAUMENHAFT, MAŁGORZATA PRUCHNIK CHOŁKA, MATEUSZ MIKOŚ, GRZEGORZ PAWŁOWSKI, ROBERT ŻUREK

Więcej informacji tutaj.