logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

151206-mszaSynaj to już czwarte spotkanie młodzieży, które jest duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Do Mielca zjechało prawie 3 000 młodych wiernych z diecezji tarnowskiej. 

Kulminacyjnym punktem była msza święta w hali sportowej, którą celebrował ks. bp Stanisław Salaterski. Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów z całej diecezji. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele najważniejszych władz samorządowych z marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, który objął patronat nad mieleckim Synajem.
Synaj w Mielcu rozpoczął się spotkaniem w kościele pw. Ducha Świętego, zawiązaniem wspólnoty i świadectwem Mirosława "Koli" Kolczyka. Z kościoła Ducha Świętego młodzi w barwnym pochodzie przeszli do hali MOSiR. Tam w sali widowiskowej prowadzone były zabawy przez świetnych wodzirejów z Krakowa. Później koncelebrowana została msza święta. Tam zabrzmiał również hymn Świtowych Dni Młodzież. Cały czas w bocznej sali trwała nieustannie adoracja Najświętszego Sakramentu, tam także można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W niedzielę uczestnicy Synaju uczestniczyli w mszach świętych w mieleckich parafiach, podczas których dzielili się świadectwem z wiernymi.

Tomasz Leyko
Rzecznik Prasowy UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 627 gości oraz 0 użytkowników.