151124 wystawaWystawione w holu Urzędu Marszałkowskiego prace to dzieło Piotra Worońca. 23 listopada odbyła się uroczysta inauguracja wystawy. Ekspozycję oficjalnie otworzył wicemarszałek Bogdan Romaniuk.

Bogdan Romaniuk zachęcił do podziwiania wyeksponowanych prac i przedstawił sylwetkę artysty, który ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Piotr Woroniec to stypendysta Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku 2015, realizujący projekt twórczy pt. „Obrazy zastępcze. Wystawa malarstwa z oprawą multimedialną”. Taki sam tytuł nosi również prezentacja dzieł, którą do 4 grudnia br. można obejrzeć w holu urzędu. Ekspozycję przygotował Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Otwierając wydarzenie, wicemarszałek Bogdan Romaniuk skierował szczególne słowa gratulacji i uznania w kierunku samego artysty, jak również dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP, Edyty Mucha, za zaangażowanie w propagowanie podkarpackich talentów.

---

Piotr Woroniec to artysta plastyk, doktorant Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, fotoreporter jednej z rzeszowskich redakcji, prezes Związku Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego „Exodus”.

Do tej pory jego prace doczekały się już kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Były chociażby prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, w Biurze Wystaw Artystycznych w Sanoku, w BWA w Rzeszowie, oraz za granicą – m.in. w Berlinie i Norymberdze.

W 2008 roku Piotr Woroniec zdobył nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego. Było to podwójne Grand Prix w przeglądzie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008”, którego organizatorem było rzeszowskie BWA.

 

Zofia Sumara
fot. Sebastian Kieszkowski

Kancelaria Zarządu