logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Wernisaż wystawy w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zapoczątkował jedno z największych przedsięwzięć kulturalnych, które przez dziewięć dni będzie miało miejsce w Rzeszowie - stolicy Podkarpacia. Nagrody w ramach 15. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego, twórcom kultury wręczył wicemarszałek Wojciech Buczak.

Na konkurs nadesłano 834 prace. Jury w składzie: Karel Míšek (Czechy), Thierry Sarfis (Francja), Stanislav Stankoci (Słowacja) i Krzysztof Motyka (Polska), obradowało w Rzeszowie w dniach 17-18 października. Zwycięzcom biennale przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia specjalne.

I Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymał Marcin Markowski (Polska) za pracę „Shoulder The Lion”, II Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa przypadła Danielowi Rudzkiemu (Polska) za pracę „Bez Wyjścia”, a III Nagrodę odebrał Jenko Radovan (Słowenia) za pracę „Le Petit Festival Du Theatre”.

Wyróżnienie specjalne Fud-Ujep, Usti nad Labem (Czechy) przypadło Youkichi Takaddy (Japonia) za pracę „Koto Solo Recital”, wyróżnienie specjalne Aug-Design, Praha (Czechy) wręczono Jackowi Doszyni (Polska) za pracę „Skowyt”, a wyróżnienie specjalne Akademii Sztuk Pięknych, Bratysława (Słowacja) trafiło na ręce Wojciecha Korka-Korkucia (Polska) za pracę „Dwóch w Twoim Domu”.

Po uroczystości wręczenia nagród, odbyła się premiera spektaklu pt. Kurka Wodna – Katastrofa Jest Coraz Bliżej wg. Witkacego, w reżyserii Jana Nowary.

54. Rzeszowskie Spotkania Teatralne już drugi rok odbywają się w nowej formule znanej jako Festiwal Nowego Teatru. Na deskach rzeszowskiego teatru wystąpią twórcy z: Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Nie zabraknie też warsztatów dla młodzieży, paneli dyskusyjnych, ale i ciekawych wernisaży.

Szczegółowy repertuar Festiwalu Nowego Teatru tutaj.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe
Fot. Maciej Mikulski

Statystyka

Odwiedza nas 649 gości oraz 0 użytkowników.