logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

W sobotę 10 października Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego dokonała uroczystego odsłonięcia tablic upamiętniających 35-lecie Związku. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierowali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Wojciech Buczak.

Po uroczystym poświęceniu tablic w PGE Obrót S.A. i PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów miały miejsce okolicznościowe wystąpienia. W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

„Solidarność” zrodziła się jako ruch sprzeciwu, jednoczący ludzi różnych środowisk i pokoleń w dążeniu do realizacji wspólnych ideałów. Przez ponad trzy dekady „Solidarność” stała się symbolem niepodległej Polski, zwycięstwa ludzi i idei nad zbrodniczą ideologią i zniewoleniem – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla i wicemarszałka Wojciecha Buczaka.

W kolejnych zdaniach marszałek i wicemarszałek przypomnieli, że ideą „Solidarności” był i jest jak najpełniejszy udział społeczeństwa w życiu publicznym oraz podejmowaniu decyzji ważnych dla budowania społeczno-politycznej rzeczywistości, zaś cel ten udało się osiągnąć dzięki wielkiej sile ludzi „Solidarności”.

Państwa działalność godna jest szacunku i naśladowania, bo ukazuje, jak ważne w życiu człowieka są wartości oraz wierność ideałom. Dziękując wszystkim członkom „Solidarności” za odwagę i determinację, które towarzyszyły Państwu przez lata życzymy, aby niezmiennie znajdowali Państwo siłę do nowych wyzwań oraz byli strażnikami wielkiego dziedzictwa „Solidarności” – zakończyli swój list marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Po uroczystościach w Rzeszowie przy ul. 8-go Marca dalsza część miała miejsce w Folwarku Cyziówka w Kamionce, gdzie m.in. uhonorowano odznaczone osoby okolicznościowymi medalami „Solidarności”.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 763 gości oraz 0 użytkowników.