W pierwszą niedzielę października Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie stał się gospodarzem VIII Wielkiej Aukcji Charytatywnej ARTYŚCI DZIECIOM, organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Z tej okazji marszałek Władysław Ortyl przekazał na aukcję płaskorzeźbę z herbem województwa.

W ramach tego wydarzenia polscy artyści i kolekcjonerzy przekazali swoje prace, aby wspomóc działalność Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Łącznie przekazano ponad 150 obrazów i rzeźb, które wcześniej zostały zaprezentowane w katalogu i na stronie internetowej Fundacji. Wśród nich znalazł się także obraz przekazany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę RP Agatę Kornhauser-Dudę oraz srebrna płaskorzeźba z wizerunkiem herbu naszego województwa przekazana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Zwycięzca tej ostatniej licytacji otrzymał także list gratulacyjny, który w imieniu marszałka Władysława Ortyla wręczył Waldemar Szumny.

Pragnę wyrazić mój podziw i szacunek dla zaangażowania w pomoc potrzebującym dzieciom. Gratuluję godnej pochwały i naśladowania postawy etycznej oraz dziękuję w imieniu tych, którzy na co dzień korzystają z tak ważnego gestu bezinteresownej życzliwości i pomocy – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

Organizatorzy aukcji po raz kolejny spotkali się z ogromną życzliwością i niezawodną pomocą artystów i kolekcjonerów, którzy wykazali się wielką ofiarnością. Poprzez przekazanie swoich dzieł na Aukcję ofiarowali potrzebującym dzieciom i ich rodzinom nadzieję na polepszenie warunków ich życia.  Tegoroczny dochód z Aukcji w całości ma być przeznaczony na prowadzoną obecnie realizację projektu rozbudowy i doposażenia Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci.

Ta inwestycja jest konieczna z powodu rosnącej liczby pacjentów korzystających z opieki hospicyjnej. Realizacja projektu zapewni profesjonalną opiekę jeszcze szerszemu gronu potrzebujących dzieci i ich rodzin. Dzięki temu młodzi pacjenci będą mieć zagwarantowane prawo do godnego życia.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu