logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

W ostatnią sobotę września w murach Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie miała miejsce IV Podkarpacka Gala Młodych Artystów „Podkarpackie Klimaty”. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierował marszałek Władysław Ortyl.

W sobotnie popołudnie WDK w Rzeszowie gościł młodych podkarpackich artystów, których powitała prezes fundacji Podkarpacka Akademia Rozwoju – Agnieszka Woś. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

– Wszystkim młodym uczestnikom konkursu gratuluję artystycznych pasji oraz życzę, abyście mogli dzięki swoim uzdolnieniom i pracy przeżywać niezapomniane emocje, odnosić sukcesy i spełniać marzenia. Serdeczne gratulacje kieruję do laureatów życząc, abyście ten sukces wykorzystali do jeszcze większej i bardziej wytrwałej pracy przy rozwijaniu swych talentów – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał o przeznaczeniu przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w ostatnich latach prawie 30 mln zł na stypendia dla uczniów oraz o wspieraniu uzdolnionej podkarpackiej młodzieży w ramach programu „Nie zagubić talentu”.

Dlatego cieszy mnie każda kolejna inicjatywa, która ukazuje, jak wielu zdolnych, młodych ludzi mieszka na Podkarpaciu. Dziękuję zarówno organizatorom, jak i uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wysiłki, jakie wkładają Państwo w rozwijanie zdolności, promowanie aktywności i prezentację talentów – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

Uczestnicy uroczystości mogli również obejrzeć interesujące występy artystyczne, a także zobaczyć nagrodzone prace zwycięzców konkursu plastycznego.

 

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 712 gości oraz 0 użytkowników.