logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Z okazji kolejnej rocznicy śmierci gen. broni Władysława Sikorskiego zorganizowano w Rzeszowie upamiętniające ten fakt uroczystości patriotyczne. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował w nich radny i przewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Jerzy Cypryś.

Obchody rocznicowe odbyły się w rzeszowskim Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie stoi pomnik Wodza Naczelnego z okresu II wojny światowej. Generał Sikorski, urodzony w Tuszowie Narodowym, uczęszczający w 1898-1902 do seminarium nauczycielskiego w Rzeszowie, to jeden z wybitniejszych patriotów pochodzących z ziemi podkarpackiej. Jednak upamiętnienie tragicznie zmarłego 4 lipca 1943 roku męża stanu, nie było jedynym celem uroczystości.

 

Oddając cześć naszemu Rodakowi – generałowi Władysławowi Sikorskiemu, nie tylko upamiętniamy jego postać, ale wypełniamy nasz obowiązek wobec wielu pokoleń Polaków, którzy walczyli i ginęli w służbie Ojczyzny. Nasza pamięć jest największym hołdem, jaki możemy oddać bohaterom minionych lat – brzmiały słowa Marszałka Władysława Ortyla odczytane przez Jerzego Cyprysia.

 

Uroczystości uświetniła obecność kompanii honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Oprócz odśpiewania hymnu narodowego i wciągnięcia na maszt flagi, zebrani wysłuchali apelu pamięci oraz salwy honorowej. Nie zabrakło także uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych im. Generała Władysława Sikorskiego recytujących okolicznościowy wiersz. Na koniec przedstawiciele władz i organizacji złożyli kwiaty.

 

Mateusz Werner
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 601 gości oraz 0 użytkowników.