logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Tuż przed rozpoczęciem obrad Sejmiku Województwa korytarz przed aulą im. Łukasza Cieplińskiego zamienił się w scenę dla macedońskich tancerzy. Młodzi artyści zaprezentowali tradycyjne dla swego regionu tańce, które oklaskiwali przedstawiciele zarządu, radni oraz pracownicy urzędu. Chwilę wcześniej członkowie zespołu pieśni i tańca kud „Grigor Prlicev” ze Skopje odwiedzili wicemarszałka Wojciecha Buczaka.

Młodzież z Macedonii odwiedziła nasz region w związku w odbywającym się w Niebocku XI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Dzieci Gór i Dolin. Impreza jest jedną z największych kulturalnych wydarzeń w woj. podkarpackim, mająca na celu prezentacje szeroko pojętego folkloru (tańców, muzyki, obrzędów) wielu krajów europejskich. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Natomiast wicemarszałek Wojciech Buczak opowiedział młodzieży z południa Europy o zasadach funkcjonowania samorządu województwa i zapewnił, że cyklicznie odbywająca się impreza będzie otrzymywała ciągłe wsparcie zarządu.

Tylko w tym roku na scenie w Niebocku zaprezentowało się ponad 300 młodych wykonawców z 8 krajów. Pokazy zobaczyło ponad 3000 osób, a artyści odwiedzający nasz region zyskali szansę zwiedzenia jego największych atrakcji.

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 1045 gości oraz 0 użytkowników.