150611-unicefW środę 10 czerwca świętowano jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierował marszałek Władysław Ortyl.

Po mszy świętej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie nauczyciele, pracownicy, uczniowie i liczni goście przeszli przed budynek szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

Jubileusz 70-lecia szkoły to święto wszystkich, którzy przez lata tworzyli jej historię. To czas wspomnień, wzruszeń i zadumy, a jednocześnie najlepsza okazja do przywołania sukcesów i osiągnięć szkoły, jej nauczycieli, uczniów i absolwentów. Mogą Państwo wspólnie odczuwać dumę, że od siedmiu już dekad szkoła ta jest miejscem edukacji i rozwoju niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał ogromny wysiłek i zaangażowanie wielu osób, których praca i starania czynią świat dzieci i młodzieży niepełnosprawnej miejscem bezpiecznym i zrozumiałym.

Życzę, by każdy kolejny dzień pozwalał usuwać stereotypy i ułatwiał integrację dzieci   w codziennym życiu. Życzę także, aby nigdy nie zabrakło Państwu zapału, aby   wspólnie tworzyć atmosferę zrozumienia dla spraw ważnych dla niepełnosprawnych oraz zmieniać społeczny odbiór problemów, z jakimi przyszło im żyć – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

 

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu