logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

150611-unicefW środę 10 czerwca świętowano jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Z tej okazji okolicznościowy list do  uczestników uroczystości skierował marszałek Władysław Ortyl.

Po mszy świętej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie nauczyciele, pracownicy, uczniowie i liczni goście przeszli przed budynek szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny.

Jubileusz 70-lecia szkoły to święto wszystkich, którzy przez lata tworzyli jej historię. To czas wspomnień, wzruszeń i zadumy, a jednocześnie najlepsza okazja do przywołania sukcesów i osiągnięć szkoły, jej nauczycieli, uczniów i absolwentów. Mogą Państwo wspólnie odczuwać dumę, że od siedmiu już dekad szkoła ta jest miejscem edukacji i rozwoju niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał ogromny wysiłek i zaangażowanie wielu osób, których praca i starania czynią świat dzieci i młodzieży niepełnosprawnej miejscem bezpiecznym i zrozumiałym.

Życzę, by każdy kolejny dzień pozwalał usuwać stereotypy i ułatwiał integrację dzieci   w codziennym życiu. Życzę także, aby nigdy nie zabrakło Państwu zapału, aby   wspólnie tworzyć atmosferę zrozumienia dla spraw ważnych dla niepełnosprawnych oraz zmieniać społeczny odbiór problemów, z jakimi przyszło im żyć – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

 

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 938 gości oraz 0 użytkowników.