logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej – takie odznaczenie trafiło właśnie do marszałka Władysława Ortyla. Przyznany przez ministra spraw wewnętrznych medal został wręczony marszałkowi w czasie uroczystej gali, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w Rzeszowie. Wręczenia dokonał zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To wielki zaszczyt i honor, że mogę znaleźć się w znamienitym gronie osób, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do jeszcze lepszego działania tak ważnej służby, jaką jest Straż Graniczna – powiedział tuż po otrzymaniu medalu marszałek Ortyl.

Medal za Zasługi dla Straży Granicznej został ustanowiony przez Sejm RP  w 2004 roku.  Przyznawany jest on za przyczynianie się do podniesienia sprawności Straży Granicznej oraz poziomu jej wyposażenia technicznego, a także za działalność międzynarodową związaną z rozwojem współpracy ze służbami granicznymi innych państw i wspieraniem działalności Straży Granicznej w instytucjach międzynarodowych. O przyznanie marszałkowi Władysławowi Ortylowi medalu wnioskował Komendant Bieszczadzkiego  oddziału Straży Granicznej płk SG Piotr Patla.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Biuro prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 927 gości oraz 0 użytkowników.