logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Wesoła i romantyczna w treści opera Geatano Donizettiego „Napój miłosny” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Na scenie przed łańcuckim zamkiem wykonali ją artyści z Opery krakowskiej wraz z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jewgienija Wołyńskiego.

Perypetie Nemorino i jego trudną drogę do serca Adiny oklaskiwała olbrzymia rzesza melomanów, odzianych w... płaszcze przeciwdeszczowe. Niemal przez całą inauguracją siąpił niewielki deszcz. Pogoda nie przeszkodziła w odbiorze znakomicie przygotowanego dzieła. Wśród artystów wystąpili też miejscowi najmłodsi aktorzy z łańcuckiego przedszkola. Sporym zaskoczeniem było przybycie na scenę żołnierzy, którzy zjechali na linach z jednej z zamkowych wież. W ich rolę wcielili się alpiniści, a scena była przywołaniem podobnej, z filmu, który kręcono w okresie międzywojennym dokładnie w tym samym miejscu.  

Festiwal uroczyście otworzył marszałek Władysław Ortyl, który przekazał szefowej festiwalu Marcie Wierzbieniec medal Gloria Artis przyznany przez minister Kultury Małgorzatę Omilanowską. Niespodziankę dla dyrektora zamku Wita Wojtowicza przywiózł książę Jan Lubomirski. Była to mowa sejmowa księcia Stanisława Lubomirskiego, Marszałka Wielkiego Koronnego z 17 października 1776 r.! Prezent wzbogaci zbiory zamkowej biblioteki.
Festiwal potrwa do soboty 30 maja. Szczegółowy plan tutaj oraz na naszym profilu Facebook.


 

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 817 gości oraz 0 użytkowników.