logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

150518 strazMaj to miesiąc w którym swoje święto obchodzą strażacy. Wraz ze strażakami z Rozborza świętował Lucjan Kuźniar, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej, po której nastąpił przemarsz zgromadzonych wraz ze sztandarami pod remizę strażacką.

Tutaj, wyremontowany budynek został poświęcony i oddany na użytek OSP. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości, w tym Lucjana Kuźniara. Następnie, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Przeworsku odznaczył za zasługi strażaków ochotników z Rozborza, po czym zaproszeni goście wbili imienne gwoździe w tablicę upamiętniającą poświęcenie remizy.

W swym wystąpieniu Lucjan Kuźniar zwrócił się do druhów, podkreślając jak niezwykle ważnym ogniwem w systemie pożarnictwa są Ochotnicze Straże Pożarne. Zapewnił również o wsparciu ze strony Samorządu Województwa Podkarpackiego dla działań i rozwoju OSP. W imieniu władz naszego województwa, podziękował im za ofiarną służbę, za niezawodność oraz za to, że zawsze są ze społeczeństwem w trudnych momentach pomagają i ratują życie ludzkie. Wyraził również wielką wdzięczność za wszelkie starania, w czasie których nie szczędzili, ani własnego zdrowia, ani własnego czasu, biorąc udział w różnego rodzaju akcjach ratunkowych. Na koniec złożył życzenia wszelkiej pomyślności oraz aby  służbie strażaków ochotników zawsze towarzyszyła wdzięczność lokalnej społeczności.


Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 775 gości oraz 0 użytkowników.