Mieszkańcy Jarosławia szczególnie uczcili 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W piątek odsłonięta została tablica poświęcona pamięci mieszkańców ziemi jarosławskiej poległych w II Wojnie Światowej oraz Żołnierzy Wyklętych.

Samorząd Województwa Podkarpackiego w uroczystego jej odsłonięcia reprezentował Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele oo. Reformatów-Franciszkanów, po której zebrani przeszli pod budynek Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Dzisiejszy dzień jest dla nas, tu zebranych, dniem refleksji i wspomnień tych okrutnych, długich dni okupacji. Ale przede wszystkim jest to czas i miejsce na okazanie ogromnego podziwu i wdzięczności za postawę patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz narodu polskiego. Musimy na zawsze pamiętać o tym, że poświęcili swoje życie dla nas, abyśmy mogli żyć w pokoju i wolności – zakończył starosta.

Pod pamiątkową tablicą wmurowaną w holu Starostwa Powiatowego, kwiaty złożył członek zarządu Lucjan Kuźniar. Uroczystości zakończył Apel Poległych odczytany przez ppor. Grażynę Michael oraz salwa honorowa.

Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu