logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Mieszkańcy Jarosławia szczególnie uczcili 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W piątek odsłonięta została tablica poświęcona pamięci mieszkańców ziemi jarosławskiej poległych w II Wojnie Światowej oraz Żołnierzy Wyklętych.

Samorząd Województwa Podkarpackiego w uroczystego jej odsłonięcia reprezentował Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele oo. Reformatów-Franciszkanów, po której zebrani przeszli pod budynek Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Dzisiejszy dzień jest dla nas, tu zebranych, dniem refleksji i wspomnień tych okrutnych, długich dni okupacji. Ale przede wszystkim jest to czas i miejsce na okazanie ogromnego podziwu i wdzięczności za postawę patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz narodu polskiego. Musimy na zawsze pamiętać o tym, że poświęcili swoje życie dla nas, abyśmy mogli żyć w pokoju i wolności – zakończył starosta.

Pod pamiątkową tablicą wmurowaną w holu Starostwa Powiatowego, kwiaty złożył członek zarządu Lucjan Kuźniar. Uroczystości zakończył Apel Poległych odczytany przez ppor. Grażynę Michael oraz salwa honorowa.

Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 869 gości oraz 0 użytkowników.