logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

150319-stańkoJazzowe rytmy dobiegające z Filharmonii Podkarpackiej były sygnałem do rozpoczęcia uroczyści  nadania  tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tomasza Stańki. Wyróżnienia sławnemu jazzmanowi gratulował także wicemarszałek Wojciech Buczak.

Urodzony w Rzeszowie Stańko stał się światowej sławy trębaczem i kompozytorem jazzowym. Jego sukcesy i dorobek artystyczny zostały wymienione w laudacji, po której laureat odebrał nagrodę od władz miasta. W swoim przemówieniu zaznaczał, że choć kariera muzyczna wiązała się z częstą zmianą miejsca zamieszkania, to jego serce zawsze szczególnie bije dla Rzeszowa.

Stańce gratulował także wicemarszałek Buczak, reprezentujący Zarząd Województwa Podkarpackiego. Pokazując „winyle” z muzyką Stańki, wspominał własne lata studenckie i kółko miłośników jazzu, gdzie muzyka ta była szczególnie podziwiana. Jednocześnie życzył  głównemu bohaterowi powrotu na dłużej do Rzeszowa.

Po uroczystych przemówieniach obecni w filharmonii wysłuchali świetnego koncertu Tomasza Stańki, który był wyrazem podziękowania artysty za otrzymane wyróżnienie.

 

Mateusz Werner 
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 759 gości oraz 0 użytkowników.