logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. Obchody rozpoczęły się na dębickim rynku od złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego. Następnie w kościele św. Jadwigi odprawiono uroczystą Mszę świętą po której uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojskowy. 

Marszałek w swoim wystąpieniu podkreślił wielkie zasługi jakie w walkę o niepodległość Państwa Polskiego wnieśli żołnierze Państwa Podziemnego. Zwrócił również uwagę na fakt, iż przez wiele lat pamięć o tych bohaterach była ukrywana.

Był taki czas, że robiono wszystko, aby zatrzeć pamięć o ich patriotyzmie. Dziś my zrobimy wszystko, aby Ci najlepsi synowie tej ziemi i wielu innych bohaterów znalazło godne miejsce w naszej pamięci oraz powszechnej świadomości obywateli i narodu - powiedział marszałek.

Uroczystość zakończyła się ceremonią składania kwiatów na symbolicznym grobie ppkł. Adama Lazarowicza – zastępcy prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Bogumił Drzał
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 547 gości oraz 0 użytkowników.