Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

[VIDEO] Marszałek Ortyl zaśpiewał na koncercie charytatywnym „Serca sercom”

|
Sebastian Kieszkowski

Radośnie, entuzjastycznie, z poczuciem humoru, nie tracąc z oczu szczytnego celu  –   to najkrótsza recenzja koncertu charytatywnego „Serca sercom”, który w niedzielny wieczór odbył się w rzeszowskim Teatrze „,Maska”. Jedną z gwiazd recitalu kolęd i pastorałek był  marszałek Władysław Ortyl, który wraz z małżonką Aldoną brawurowo wykonał „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w folkowej aranżacji.

Do śpiewania kolęd i pastorałek - jak co roku - zaprosili rzeszowscy dziennikarze i  aktorzy Teatru „Maska”. Wśród kolędujących w tym roku byli rektorzy: Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko i Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska prezentowała wiersz Matki Teresy z Kalkuty a szefowie podkarpackich służb mundurowych zaproponowali własną wersję „Wśród nocnej ciszy”. Z kolei naczelni podkarpackich mediów wraz z dyrektorem „Caritas” Diecezji rzeszowskiej księdzem Stanisławem Słowikiem stawili czoła folkowej wersji kolędy „Gdy śliczna panna”. Swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie jak co roku prezentowali dziennikarze rzeszowskiej TVP, którzy przed laty wpadli na pomysł tego przedsięwzięcia,  radia, Gazety Wyborczej i innych mediów oraz  aktorzy Teatru „Maska”. 

Muzycznie w folkowych aranżacjach kolęd i pastorałek wszystkich wykonawców wspierała grupa Ratatam oraz zwyciężczyni programu The Voice of Poland w TVP 2 Aleksandra Nizio.

Cel dziewiątej już edycji koncertu „Serca sercom” jest niezmiennie ten sam – pomoc dzieciom i młodzieży z Domu dziecka w Strzyżowie. Zebrane w czasie koncertu datki co roku wspomagają budżet wakacyjnego wyjazdu wychowanków ze Strzyżowa.

Aleksandra Gorzelak–Nieduży
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP