logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Radośnie, entuzjastycznie, z poczuciem humoru, nie tracąc z oczu szczytnego celu  –   to najkrótsza recenzja koncertu charytatywnego „Serca sercom”, który w niedzielny wieczór odbył się w rzeszowskim Teatrze „,Maska”. Jedną z gwiazd recitalu kolęd i pastorałek był  marszałek Władysław Ortyl, który wraz z małżonką Aldoną brawurowo wykonał „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w folkowej aranżacji.

Do śpiewania kolęd i pastorałek - jak co roku - zaprosili rzeszowscy dziennikarze i  aktorzy Teatru „Maska”. Wśród kolędujących w tym roku byli rektorzy: Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko i Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska prezentowała wiersz Matki Teresy z Kalkuty a szefowie podkarpackich służb mundurowych zaproponowali własną wersję „Wśród nocnej ciszy”. Z kolei naczelni podkarpackich mediów wraz z dyrektorem „Caritas” Diecezji rzeszowskiej księdzem Stanisławem Słowikiem stawili czoła folkowej wersji kolędy „Gdy śliczna panna”. Swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie jak co roku prezentowali dziennikarze rzeszowskiej TVP, którzy przed laty wpadli na pomysł tego przedsięwzięcia,  radia, Gazety Wyborczej i innych mediów oraz  aktorzy Teatru „Maska”. 

Muzycznie w folkowych aranżacjach kolęd i pastorałek wszystkich wykonawców wspierała grupa Ratatam oraz zwyciężczyni programu The Voice of Poland w TVP 2 Aleksandra Nizio.

Cel dziewiątej już edycji koncertu „Serca sercom” jest niezmiennie ten sam – pomoc dzieciom i młodzieży z Domu dziecka w Strzyżowie. Zebrane w czasie koncertu datki co roku wspomagają budżet wakacyjnego wyjazdu wychowanków ze Strzyżowa.

Aleksandra Gorzelak–Nieduży
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 546 gości oraz 0 użytkowników.