logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, prowadzone przez samorząd województwa, znalazło się w elitarnym gronie zwycięzców VII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W Pałacu Prezydenckim z rąk zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NZSS „Solidarność” Tadeusza Majchrowicza oraz Jana Lityńskiego ministra i doradcy Prezydenta RP statuetkę odebrał dyrektor sanockiego muzeum Jerzy Ginalski. Uroczystość odbyła się 15 stycznia br.

Muzeum znalazło się w gronie 19 nagrodzonych w tym roku pracodawców. Zgłoszeń do konkursu dokonywały organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” działające w zakładach pracy oraz zarządy przedsiębiorstw. Spośród nich Komisja Certryfikacyjna wybrała 19 zakładów. Laureaci zostali nagrodzenie między innymi za przestrzeganie prawa pracy, przepisów BHP i prawa do organizowania związków zawodowych. 

Pracodawca Przyjazny pracownikom to konkurs niezwykły. Po pierwsze odbywa się pod patronatem Prezydenta RP, po drugie w tak wspaniałym miejscu jak Pałac Prezydencki i wreszcie to jedyna w Polsce nagroda, którą pracownicy przyznają pracodawcom - mówił podczas uroczystości zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz 

Nie będzie pracy bez zdolności do współpracy w wielu kwestiach. Nie będzie solidarności bez zdolności do współodpowiedzialności za zakład pracy - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski gratulując nagrodzonym firmom i instytucjom. 

To bardzo zaszczytne wyróżnienie, zwłaszcza, że nagroda ta przyznawana przez pracowników dla pracodawcy. Niektórzy twierdzą, że cele zarządzających firmą i pracowników nie mogą być zbieżne. Jak widać można wspólnie pracować na sukces swojej firmy, w tym przypadku sanockiego Skansenu. Ta statuetka i certyfikat świetnie wpisuje się w „tłuste lata”, którzy przeżywa muzeum. Mamy największą w historii frekwencję, ogromne inwestycje – dzięki wsparciu samorządu województwa, muzeum żyje i rozwija się. To nagroda dla nas wszystkich - i dla mnie i dla pracowników - i to cieszy najbardziej.

W ciągu VII edycji konkursu to dopiero druga placówka muzealna, która zdobyła certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Teraz Muzeum w Sanoku przez trzy lata będzie mogło używać tego tytułu. Placówka zatrudnia 65 pracowników. W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim wraz z dyrektorem uczestniczyła delegacja pracowników tej instytucji kultury.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku jest jedną z 14 prowadzonych przez marszałka  Instytucji Kultury Województwa Podkarpackiego.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży  
Biuro prasowe UMWP

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 940 gości oraz 0 użytkowników.