140627 festiwalW tym roku w Rzeszowie po raz kolejny zagoszczą Polonusi z całego świata, którzy w ciągu kilku festiwalowych dni wypełnią przestrzeń miasta nie tylko radością i optymizmem, ale także podzielą się z nami swoim postrzeganiem patriotyzmu i miłością do Ojczyzny. Festiwal otrzymał patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Festiwal rozpocznie się 25 lipca, kiedy Polonusi przejdą korowodem ulicami Rzeszowa na Rynek. Tam dadzą koncert powitalny przed podkarpacką widownią. W następnych dniach (sobota, niedziela) odbędą się Dni Polonijne w Województwie Podkarpackim, wtedy zespoły polonijne wystąpią w kilku podkarpackich miastach i gminach, a towarzyszyć im będą wystawy, kiermasze i festyny.

28 lipca (poniedziałek) w hali na Podpromiu odbędzie się koncert „Folklor Narodów Świata”, a dzień później Koncert Galowy, kiedy Polonusi będą żegnać się już z podkarpacką widownią.

Przyjazd Polonusów do Polski to ważne wydarzenie szczególnie dla młodych ludzi, którzy mają wyjątkową okazję poznać kraj swoich dziadków i ojców, często znany tylko z opowiadań i przekazów. Do występów będą się już przygotowywać od 23 lipca, w tym czasie czeka na nich dużo atrakcji, zwiedzą m.in. Rzeszów i inne podkarpackie miasta.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe