Nowy Mural w Jarosławiu Lotnicy z Ziemi Jarosławskiej walczący w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie zostaną uczczeni na muralu, który powstaje właśnie w Jarosławiu.

 

200921 dozynkiNa dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie świętowano Dożynki Prezydenckie 2020. - Budujecie bezpieczną Polskę – mówił w swym przemówieniu prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przyjmował delegacje rolników z całej Polski.

200821 urlNowe tablice z nazwiskami zmarłych, a także ściana z tablicą poświęconą Symonowi Petlurze – tak wygląda odnowiony cmentarz żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w Łańcucie. W piątek, Anna Huk, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - wzięli udział w uroczystym otwarciu cmentarza.

200821 zabytki

200821 dozyknkiDziękuję Państwu za umiłowanie swych Małych Ojczyzn, polską gościnnośc oraz pielęgnowanie obyczajów - pisze do rolników marszałek Władysław Ortyl, składając podziękowania za pracę podczas tegorocznych zbiorów. 

200820 rajdNiemal 100 uczestników wzięło udział w 4. edukacyjnym rajdzie motocyklowym. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Jednym z uczestników był marszałek Władysław Ortyl – prywatnie zapalony motocyklista.

200820 zadworze17 sierpnia minęło 100 lat od jednego z najważniejszych starć w wojnie polsko-bolszewickiej, nazywanej „Polskimi Termopilami”. Ze względu na trwającą pandemię, uroczystości upamiętnienia bohaterów bitwy pod Zadwórzem - 318 młodych lwowian - nie otrzymały tradycyjnej oprawy.

20200815 1920Wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i świętowanej w tym roku 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyły się w Rzeszowie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poprzedziła je msza święta w Kościele Garnizonowym.

200801 powstanieObchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy województwa podkarpackiego miały w tym roku – ze względu na pandemię – skromniejszy charakter. Ograniczone zostały do krótkiej  uroczystości przy pomniku żołnierzy AK oraz włączenia syren alarmowych o godz. 17.00.

200722 festiwalFestiwal to unikalne wydarzenie, które umożliwia obcowanie z kulturą, poznanie smaków oraz architektury charakterystycznych dla wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej. Impreza rozpocznie się już w najbliższy piątek (24.07) i potrwa do poniedziałku (27.07).