210730 nfwOd 6 do 8 sierpnia w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Stalowej Woli odbędzie się jedno z największych wydarzeń kulturalno-modowych w regionie. Mowa o Nadwiślańskim Fashion Week, w ramach którego odbędzie się szereg wydarzeń włącznie z pokazem mody uznanych polskich projektantów. To pierwsze tego typu tak duże przedsięwzięcie organizowane dzięki współpracy regionalnej w ramach Czwórmiasta i gmin partnerskich położonych na pograniczu województw – Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

210730 unescoDo 20 września br. w Centrum Kulturalny w Zarzeczu – Pałac Dzieduszyckich można obejrzeć wystawę THE BEST OF UNESCO.ART. To ekspozycja najlepszych obrazów tworzących poplenerową kolekcję Województwa Podkarpackiego, powstałych podczas ubiegłorocznej akcji promocyjnej UNESCO.ART – Podkarpackie 2020 on-line. Jej wernisaż był jednym z wydarzeń trwającego Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021.

unesco afisz18 lipca 2021 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Zarzeczu – Pałac Dzieduszyckich odbędzie się wernisaż najlepszych prac malarskich akcji promocyjnej UNESCO.ART – Podkarpackie 2020 on-line. Podczas wystawy zostaną pokazane obrazy z kolekcji Województwa Podkarpackiego, które powstawały w sześciu podkarpackich obiektach znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Po wernisażu o godz. 19.00  odbędzie się solowy recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza. Organizatorami wydarzenia jest Województwo Podkarpackie i Centrum Kultury w Zarzeczu. Odbywa się ono w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021. Wystawa potrwa do 20 września br.

Mural Dubiecko Mohort poprawiony TABOR maly
W ramach drugiej edycji projektu Województwa Podkarpackiego pn. „Przestrzeń Dziedzictwa”, w malowniczym Dubiecku powstaje mural poświęcony postaci Szymona Mohorta z poematu Wincentego Pola. Dzieło autorstwa Piotra Chrzanowskiego jest efektem współpracy samorządu województwa z Miastem i Gminą Dubiecko oraz Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dubiecku.

Uroczystość otwarcia Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Przemyślu- Świetnie rozumiem fascynację filmowców pięknem i atmosferą mojego ukochanego  Przemyśla – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch w czasie uroczystego otwarcia Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Przemyślu - To kolejna inicjatywa, która buduje klimat Podkarpacia jako miejsca lubianego i chętnie wykorzystywanego w swych dziełach przez filmowców – podkreślał wicemarszałek Pilch.

Na podstawie Uchwały Nr 259/5153/21 Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 16 marca 2021 r. poddaje się konsultacjom społecznym projekt uchwały w sprawie nadania Statutu Centrum Kulturalnemu w Przemyślu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowy Mural w Jarosławiu Lotnicy z Ziemi Jarosławskiej walczący w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie zostaną uczczeni na muralu, który powstaje właśnie w Jarosławiu.

 

200921 dozynkiNa dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie świętowano Dożynki Prezydenckie 2020. - Budujecie bezpieczną Polskę – mówił w swym przemówieniu prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przyjmował delegacje rolników z całej Polski.

200821 urlNowe tablice z nazwiskami zmarłych, a także ściana z tablicą poświęconą Symonowi Petlurze – tak wygląda odnowiony cmentarz żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w Łańcucie. W piątek, Anna Huk, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - wzięli udział w uroczystym otwarciu cmentarza.

200821 zabytki

Podkategorie

Stypendia twórcze

Do końca każdego roku zgodnie z § 4 ust. 1 Uchwały nr XXIX/546/13 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 28 stycznia 2013 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, nabór wniosków o przyznanie stypendium twórczego Zarządu Województwa Podkarpackiego na realizację autorskiego projektu twórczego trwa nabór wniosków. Stypendia przyznawane są w roku następnym po złożeniu wniosku.

Wnioski można składać do 31 grudnia każdego roku w Kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (parter budynku przy al. Ł. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie) lub wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów (decyduje data wpływu).

Szczegółowy regulamin określający warunki i tryb przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami POBIERZ w PDF

Formularz wniosku POBIERZ w DOCX

Umowa stypendialna POBIERZ w DOCX

Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia objętego stypendium twórczym POBIERZ w DOCX