Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Nagłówek zawierający cztery barwne logotypy, umieszczone kolejno w jednej linii od lewej do prawej: programu Pomoc Techniczna, Rzeczpospolitej Polskiej, Województwa Podkarpackiego i Funduszu Spójności Unii Europejskiej

W związku z realizacją przez Województwo Podkarpackie Zadania polegającego na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych serdecznie zapraszamy do udziału w wizytach studyjnych w zakresie zarządzania rewitalizacją i włączenia społeczności lokalnej.

Zaplanowano dwie wizyty studyjne:

1) dla przedstawicieli gmin miejskich i miejsko – wiejskich w terminie realizacji: 10 – 11 maja 2022 r.

Miejsce realizacji to trasa po województwie podkarpackim:

  • dzień: Gmina Boguchwała – Gmina Zagórz
  • dzień: Miasto Sanok – Miasto Krosno

Przewidywana liczba uczestników:  59 osób, w tym przedstawiciele gmin województwa podkarpackiego, członkowie Zespołu ds. rewitalizacji oraz  przedstawiciel Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

2) dla przedstawicieli gmin wiejskich w terminie realizacji: 25 - 26 maja 2022 r.

Miejsce realizacji to trasa po województwie podkarpackim:

1 dzień: Medynia Głogowska (Gmina Czarna) – Pawłosiów (Gmina Pawłosiów)

2 dzień: Wańkowa (Gmina Olszanica) – Myczków (Gmina Solina)

Przewidywana liczba uczestników:  59 osób, w tym przedstawiciele gmin województwa podkarpackiego, członkowie Zespołu ds. rewitalizacji oraz  przedstawiciel Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Miejsce wyjazdu i powrotu z wizyt studyjnych to: siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów.

Udział w wizycie studyjnej jest szansą na poszerzenie wiedzy pracowników urzędów gmin województwa podkarpackiego, wymiana doświadczeń oraz zapoznanie się z dobrymi praktykami w zakresie zarządzania i włączania społeczności lokalnej w działania rewitalizacyjne realizowane na podstawie programów rewitalizacji.

Wizyty studyjne skierowane są do przedstawicieli gmin województwa podkarpackiego, w szczególności gmin, które brały udział w spotkaniach edukacyjnych (np. szkolenia, seminaria, konferencje, warsztaty) dot. rewitalizacji organizowanych przez Województwo Podkarpackie w okresie od 2020 r. do 2021 r. Przedstawiciele gmin miejskich i miejsko - wiejskich zaproszeni są do udziału w wizycie studyjnej dla gmin miejskich. Przedstawiciele gmin wiejskich zaproszeni są do udziału w wizycie studyjnej dla gmin wiejskich.

W wizycie studyjnej zakłada się udział jednej osoby z danej gminy. W przypadku zainteresowania większą liczbą osób (więcej niż 1 osoba) konieczne jest wskazanie tych osób w Formularzu zgłoszeniowym. Osoby te zostaną ujęte na liście rezerwowej. Udział w wizytach studyjnych jest bezpłatny.

W celu dokonania zgłoszenia do udziału w wizycie studyjnej dla gmin miejskich / gmin wiejskich proszę o wypełnienie FORMULRZA ZGŁOSZENIOWEGO i przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja do udziału w wizytach studyjnych prowadzona będzie do 20 kwietnia 2022r.

Po zakończeniu rekrutacji informacja o zakwalifikowaniu do udziału w wizycie studyjnej dla gmin miejskich i wizycie studyjnej dla gmin wiejskich zostanie przesłana na adres e-mail wskazany w Formularzu zgłoszeniowym.

Wszelkie informacje w zakresie zgłoszenia do udziału w projekcie można uzyskać telefonicznie: 17 747 68 78.

Do pobrania:

  1. Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej – gminy miejskie (WORD, rozmiar 96 KB)
  2. Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej – gminy wiejskie (WORD, rozmiar 97 KB)
  3. Formularz zgłoszeniowy – gminy miejskie (WORD, rozmiar 78 KB)
  4. Formularz zgłoszeniowy – gminy wiejskie (WORD, rozmiar 78 KB)
  5. Regulamin wizyt studyjnych (WORD, rozmiar 98 KB)