logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

Korekta rozkładu jazdy pociągów od 9 czerwca 2019 r. w województwie podkarpackim

Od 9 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów uruchamianych na terenie województwa podkarpackiego. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo - inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na okres wakacji jak co roku będą kursowały pociągi „turystyczne, które pozwolą dotrzeć podróżnym w urokliwe miejsca województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, a także odbyć wycieczkę na Słowację.

Od 22 czerwca w każdą sobotę i niedzielę będą kursowały pociągi z Rzeszowa Głównego do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina.

Pociąg do Sandomierza odjedzie z Rzeszowa o godzinie 7:23 – Sandomierz przyjazd 8:52. Obok dworca kolejowego w Sandomierzu na podróżnych będą oczekiwały autobusy miejskie, które przewiozą pasażerów w ścisłe centrum miasta (Brama Opatowska). Pociąg powrotny odjedzie o godzinie 16:53 – Rzeszów przyjazd 18:26. Cena za przejazd w jedną stronę to 12,20 zł.

Nowością jest pociąg do Zamościa odjedzie z Rzeszowa o godzinie 7:28 – Zamość przyjazd 12:40. Pociąg powrotny odjedzie o godzinie 16:36 – Rzeszów przyjazd 21:31. Koszt połączenia w obie strony w ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł.

Pociąg z Lublina do Jarosławia odjedzie o godzinie 7:03 – Jarosław przyjazd 12:42. Pociąg powrotny do Lublina odjedzie z Jarosławia o godzinie 15:50 –przyjazd do stacji końcowej o 21:28. Koszt połączenie w obie strony ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł.

28 czerwca ostatni kurs przed wakacjami zrealizuje „Bieszczadzki Żaczek” kursujący z Rzeszowa do Komańczy, a już od 29 czerwca w każdą sobotę i niedzielę będzie kursował „Wojak Szwejk” z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce. Wyjazd o 5:49, przyjazd do stacji końcowej o 10:25. Pociąg powrotny odjedzie o 17:48, przyjazd do Rzeszowa o godzinie 22:20. Koszt przejazdu w jedną stronę to
16 zł + 1 euro. Dodatkowo w soboty pociąg będzie realizował połączenie
z Medzilaborzec do Sanoka. Wyjazd o 10:31, przyjazd do Sanoka 12:13. Pociąg powrotny wyjedzie z Sanoka o 15:54 – Medzilaborce 17:36. Koszt przejazdu w jedną stronę to 9,30 zł + 1 euro.

Rozpoczęły się prace remontowe w obrębie stacji kolejowej Rzeszów Główny.
W związku z utrudnieniami od 25 czerwca dla niektórych połączeń relacji Rzeszów-Jasło-Rzeszów zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja zastępcza na odcinku Rzeszów Gł. – Rzeszów Staroniwa – Rzeszów Gł. Miejsce postoju BUS:

  • Rzeszów Główny – plac przed dworcem PKP
  • Rzeszów Staroniwa – plac przed dworcem PKP

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 i całodobowym zamknięciem torowym odcinka Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza dla wszystkich pociągów w kierunku Lublina oraz powrotnych z Lublina do Rzeszowa. Komunikacja zastępcza będzie pomijała przystanek Pilchów. Dla Pilchowa wprowadzono dodatkowe połączenie komunikacji zastępczej do i z Stalowej Woli Rozwadowa, celem dowiezienia i odwiezienia do pociągów w relacji Rzeszów-Lublin-Rzeszów.

Miejsca postoju autobusowej komunikacji zastępczej:

  • Stalowa Wola Rozwadów – obok dworca PKP;
  • Pilchów – obok przystanku PKP;
  • Kępa – obok przystanku PKP;
  • Lipa – obok przystanku PKP;
  • Zaklików - obok stacji PKP.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2019 r.