logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

Nowy, roczny rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia 2017 r. na terenie Podkarpacia.

 

10 grudnia 2017 roku wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał w 2018 r.

Podobnie jak dotychczas rozkład podzielony będzie na 5 korekt (grudzień, marzec, czerwiec, wrzesień, październik). Korekty są bezpośrednim efektem prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prac modernizacyjnych.

Województwo Podkarpackie wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom społecznym rozszerza siatkę połączeń kolejowych o dodatkowe pociągi tj.:

  • na linii nr 91 w relacji Przemyśl – Rzeszów – Przemyśl kursować będzie dodatkowa para przyspieszonych pociągów o nazwie „Rzeszowianin” (kurs z Przemyśla o 6:24 do Rzeszowa 7:30 oraz popołudniowy kurs z Rzeszowa 16:30 do Przemyśla 17:36).
  • na linii nr 71 pojawi się nowa, popołudniowa para pociągów kursujących w relacji Stalowa Wola Południe – Rzeszów – Stalowa Wola Południe ( kurs ze Stalowej Woli Południe o 16:33 do Rzeszowa 18:47 oraz kurs z Rzeszowa 19:28 do Stalowej Woli południe 21:24)

          Na tej trasie do dyspozycji pasażerów udostępnione zostaną dwa nowe przystanki osobowe, tj. Majdan Królewski Podlasek oraz Huta Komorowska.

  • na linii nr 106 po zakończeniu modernizacji odcinka Boguchwała – Czudec planowane jest wprowadzenie dodatkowych 2 par pociągów w relacji Rzeszów – Jasło – Rzeszów, co zdecydowanie wpłynie na uatrakcyjnienie oferty przewozowej w południowej części regionu. Przewidywany termin uruchomienia dodatkowych pociągów to wrzesień 2018 r.

 

W 2018 r. Województwo Podkarpackie planuje kontynuować połączenia wakacyjne, które były realizowane w 2017 r. w następujących relacjach;

  • Rzeszów - Medzilaborce oraz Medzilaborce - Sanok

          Weekendowe połączenie sezonowe w okresie od 1 lipca do 30 września 2018 r.

  • Rzeszów - Zamość oraz Zamość - Rzeszów

          Weekendowe połączenie sezonowe w okresie od 23 czerwca do 2 września, a także w dniach 28 i 29 kwietnia oraz 1 i 3 maja 2018 r.

  • Rzeszów – Sandomierz oraz Sandomierz - Rzeszów

          Weekendowe połączenie sezonowe w okresie od 30 czerwca do 26 sierpnia, a także w dniach 28 i 29 kwietnia oraz 1 i 3 maja 2018 r.

 Do obsługi połączeń kolejowych w województwie podkarpackim od grudnia br. włączone zostały kolejne trzy pojazdy szynowe zakupione przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Są to nowoczesne trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne ELF 2, które z pewnością zapewnią wysoki komfort podróży. Ponadto w przyszłym roku przewidziane jest przekazanie do eksploatacji kolejnych nowoczesnych pojazdów szynowych zakupionych przez Samorząd co pozwoli na dokończenie procesu zastępowania taboru starszego typu (m.in. wyeksploatowanych EN 57) i stworzenia nowoczesnej floty taborowej, która pozwoli na świadczenie wysokiej jakości usług kolejowych.

Poniżej znajduje się aktualny rozkład jazdy pociągów.