logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

 

Chcemy, aby motoryzacja stała się czwartą inteligentną specjalizacją województwa podkarpackiego. To kolejna szansa na rozwój firm, tworzenie miejsc pracy, współpracę nauki i biznesu, czyli rozwój regionu. Chcemy, aby stało się to jeszcze w tym roku – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji „Motoryzacja jako perspektywiczny kierunek rozwoju województwa podkarpackiego".

W tej chwili na Podkarpaciu funkcjonują trzy inteligentne specjalizacje, zawarte w Regionalnej Strategii Innowacji. Są to: lotnictwo i kosmonautyka, informatyka oraz sektor jakości życia. Samorząd województwa wraz przedsiębiorcami z branży motoryzacyjnej chce, aby ta gałąź przemysłu oficjalnie stała się kolejną inteligentną specjalizacją Podkarpacia. Otwiera to drogę do lepszej współpracy wewnątrz klastra „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny” ,który już skupia większe i mniejsze przedsiębiorstwa tej gałęzi przemysłu, a także do lepszego wykorzystania środków unijnych.

Jeszcze w tym roku motoryzacja jako 4 inteligentna specjalizacja regionu ma zostać przyjęta przez sejmik województwa jako zapis w Regionalnej Strategii Innowacji.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Michał Mielniczuk
Video Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 778 gości oraz 0 użytkowników.