logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

Przyszłość lotnisk oraz strategia marki „Karpaty” – to dwa panele, w których wziął udział marszałek Władysław Ortyl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Marszałek uczestniczył także w VIII Forum Inwestycyjnym w Tarnowie.

Marszałek W. Ortyl był moderatorem panelu „Marka „Karpaty” – strategia na przyszłość”. W dyskusji poświęconej promocji euroregionu karpackiego poprzez stworzenie rozpoznawalnej marki karpackiej uczestniczyli m.in. Anatolij Matwijenko – Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Andrzej Sztorc - Poseł na Sejm RP, Jerzy Kwieciński - wiceprezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Dawid Lasek – wiceprezes Euroregionu Karpackiego. Debata odbyła się w ramach zapoczątkowanego w 2010 roku cyklu konferencji „Europa Karpat” , który towarzyszy Forum w Krynicy od 2011 roku. Inicjatorem debaty jest wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Oprócz marki „Karpaty” podczas konferencji  „Europa Karpat” rozmawiano także o barierach i szansach dla współpracy w Europie Środkowo-Wschodniej w warunkach odrodzenia geopolityki, a także o ochronie dziedzictwa kulturowego Karpat oraz rozwoju turystyki i edukacji.

Lotniska w 2015 roku – jak sprawić, by lotnisko stało się opłacalnym biznesem? – to temat kolejnego panelu, w którym wziął udział marszałek W. Ortyl w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Marszałek mówił o inicjatywach podkarpackiego portu lotniczego w Jasionce, m.in. o rozwoju infrastruktury, zwiększaniu siatki połączeń oraz o działaniach zmierzających do uruchomienia lotów cargo.

Marszałek wziął także udział w VIII Forum Inwestycyjnym w Tarnowie, gdzie wystąpił z prezentacją „dobre praktyki przekształceń monokultur przemysłowych Podkarpacia oraz rozwój gospodarczy z wykorzystaniem instrumentów specjalnych stref ekonomicznych i parków naukowo-technologicznych”.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

 

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 665 gości oraz 0 użytkowników.