logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

W związku z finalizowanym przez Strony (Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Agencję Rozwoju Przemysłu oraz Województwo Podkarpackie) procesem restrukturyzacji spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o. poprzedzonym okresem długich i trudnych negocjacji informujemy, że:

-  Województwo Podkarpackie reprezentowane przez Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego – Pana Wojciecha Buczaka na trwającym w dniach 24-25 czerwca br. Konwencie Marszałków Województw RP w Poznaniu wstępnie wyraziło zgodę na zawarcie umowy wspólników, której jednym z załączników jest umowa wieloletnia na świadczenie kolejowych przewozów pasażerskich w latach 2017 – 2020.

- Wyrażenie zgody na zawarcie powyższych umów jest wstępnym spełnieniem po stronie Województwa warunków determinujących proces restrukturyzacji zmierzający do poprawy jakości świadczonych usług kolejowych oraz ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o.  Umowa daje też szansę na skorzystanie z relatywnie wyższych kwot na tabor kolejowy – z Funduszu Kolejowego - w kolejnych latach.

Warunkiem oficjalnego podpisania przez Województwo Podkarpackie umowy wspólników będzie uzyskanie akceptacji Sejmiku Województwa, którego posiedzenie planowane jest na dzień 29 czerwca br. – w zakresie wieloletnich zobowiązań finansowych.

Statystyka

Odwiedza nas 519 gości oraz 0 użytkowników.