logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

150417Jaka jest kondycja mikro i małych firm na Podkarpaciu i w Polsce? Czy podejmują działania innowacyjne, jakie napotykają progi i bariery? Jakie są perspektywy rozwoju w roku 2015 i kolejnych latach? – na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji pod tytułem „Raport o sytuacji mikro i małych firm w roku 2014 i perspektywy rozwoju na rok 2015”, która odbyła się 16 kwietnia w urzędzie marszałkowskim.

Udział w konferencji wziął członek zarządu Lucjan Kuźniar, który mówił o obecnej perspektywie Funduszy Europejskich oraz o tym, jak wpłyną one na cały region. Podkreślał jednocześnie, że podkarpaccy przedsiębiorcy już teraz powinni rozpocząć przygotowania do aplikacji o środki z nowej perspektywy finansowej. Zaznaczył także, że w nowej perspektywie będzie ważna współpraca między biznesem a nauką, bo pozwoli zdynamizować procesy gospodarcze.

Na konferencji głos zabrał m.in. Marcin Mrowiec, Główny Ekonomista Banku Pekao S.A., który mówił o wyzwaniach globalnych, mających wpływ na funkcjonowanie polskich firm oraz perspektywach wzrostu polskiej gospodarki w roku 2015. Tomasz Kierzkowski z Banku Pekao S.A., zaprezentował z kolei Raport o sytuacji mikro i małych firm w roku 2014.

 

 

Daniel Kozik

Biuro Prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 891 gości oraz 0 użytkowników.