logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

Cieszę się jako marszałek i jako inżynier, że firma Hispano-Suiza w Sędziszowie Małopolskim tak dobrze się rozwija – powiedział Władysław Ortyl podczas otwarcia nowej inwestycji tej firmy, którą jest nowoczesne Centrum Logistyczne.

Otwarte dzisiaj centrum to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Będzie pełnić funkcje związane z przyjmowaniem, kontrolą jakości oraz przechowywaniem i przygotowaniem materiałów do produkcji, a także wywozem gotowych produktów. Na prawie 5 tys. m.kw. mieści się potężna hala magazynowa oraz pomieszczenia biurowe. Dzięki tej inwestycji firma odzyska pomieszczenia w halach produkcyjnych, które do tej pory były wykorzystywane na cele magazynowe.

W otwarciu centrum uczestniczyła prezes Hispano-Suiza, Helene Moreau-Leroy, której marszałek wręczył na pamiątkę tego wydarzenia srebrny herb Województwa Podkarpackiego, życząc, aby firma nadal tak dynamicznie się rozwijała, gdyż oznacza to także korzyści dla regionu.

Działająca od 2001 roku w Sędziszowie Małopolskim Hispano-Suiza Polska jest częścią Grupy Safran skupiającej wiodące firmy przemysłu lotniczego oraz kosmicznego na całym świecie. Zakład specjalizuje się w obróbce i montażu zaawansowanych technologicznie komponentów i modułów do silników stosowanych m.in. w samolotach Airbus i Boeing.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 552 gości oraz 0 użytkowników.