logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

Obniżka nawet do 68 procent. To nie oferta zimowej wyprzedaży w galerii handlowej, ale propozycja nowych cen biletów kolejowych, na trasach obsługiwanych przez podkarpackie Przewozy Regionalne. Nowe, konkurencyjne ceny obowiązywać będą już od 1 marca, na wszystkich trasach kolejowych Podkarpacia, na przejazdach Przewozami Regionalnymi.

3 pln zamiast dotychczasowych 6,50 pln – to nowa cena biletu na trasie z Rzeszowa do Łańcuta. To przykładowa propozycja spośród wielu, jakie znalazły się w nowej Taryfie Podkarpackiej, z której już 1 marca będą mogli skorzystać pasażerowie spółki Przewozy Regionalne w regionie. O nowych stawkach przedstawiciele centrali i podkarpackiego oddziału spółki mówili podczas konferencji prasowej 25 lutego br.

Oczekiwanie obniżenia stawek, jakie płacą pasażerowie korzystający z Przewozów Regionalnych wyraził zarząd województwa podkarpackiego, negocjując ze spółką umowę na ten rok. To właśnie samorząd województwa jest organizatorem przewozów i dopłaca do nich co roku.

Jednym z warunków zawarcia umowy na rok 2015 było to, że musimy dostosować cennik usług do stawek przewoźników drogowych. I takie stawki zostały ustalone. Jest to mianowicie 20 groszy za kilometr i 5,30 złotego za kilometr w bilecie miesięcznym – mówił podczas konferencji dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych Jerzy Churawski.

Te nowe stawki to ewenement w spółce Przewozy Regionalne w skali kraju. Podkarpackie jest pierwszym regionem, który w ten sposób chce zabiegać o pasażerów na swych liniach. 

Do tej pory w standardowej taryfie przewozów regionalnych regularna cena była uzależniona od progu, to były takie przedziały kilometrowe. Na przykład bilet od 5 do 10 km kosztował tyle samo. Teraz pasażer zapłaci za rzeczywiście przejechaną trasę, bo cena ulegała będzie zmianie co kilometr – podkreśla Michał Stillger  z centrali spółki Przewozy Regionalne. 

Nowa taryfa obowiązywać będzie od 1 marca. Przedstawiciele spółki liczą, że wzbudzi ona zainteresowanie także pracowników dojeżdżających do firm umieszczonych w strefie w Rogoźnicy.

Czas jazdy pociągu wynosi ( z Rzeszowa)  11 minut, czego samochodem w żaden sposób nie da się osiągnąć. A dodatkowo taryfa została obniżona z 4,50 pln na 1,80 pln – co jest kolejnym atutem – dodaje dyrektor Churawski. 

Przewozy Regionalne chcą konkurować nie tylko cenami. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają standard, jaki w większości taboru oferują pasażerom. Mogą oni podróżować w klimatyzowanych wagonach, z darmowym dostępem do Internetu, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych czy do przewozu rowerów.       

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Video Sebastian Kieszkowski
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 746 gości oraz 0 użytkowników.