logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

Wicemarszałek Wojciech Buczak wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę drogi łączącej ulicę Załęską z ulicą Lubelską wraz z nowym mostem na Wisłoku. W wydarzeniu uczestniczyła wiceminister Iwona Wendel z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Prace przy budowie nowego mostu rozpoczęły się w lipcu 2014 roku. Dzisiaj (13 lutego) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Akt erekcyjny oprócz wicemarszałka Wojciecha Buczaka podpisali także wiceminister Iwona Wendel, wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, a także obecni na uroczystości przedstawiciele wykonawcy robót i firmy nadzorującej prace oraz proboszcz parafii farnej ks. Jan Szczupak.

Obecna na uroczystości wiceminister Iwona Wendel powiedziała, że Urząd Miasta Rzeszowa otrzyma dodatkowe 55 mln złotych na tę inwestycję. Całkowity koszt projektu to ponad 180 mln złotych. Inwestycja jest realizowana w głównej mierze w oparciu o środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Fot. M. Chłodnicki

Statystyka

Odwiedza nas 524 gości oraz 0 użytkowników.