Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zbliżenie na flagę. Na płótnie nadrukowane kolorowe logo Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Flaga powiewa wśród drzew

 


Mnóstwo atrakcji, pokazów, występów artystycznych przy ładnej, jesiennej aurze – tak wyglądała kolejna, dziewiąta już edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Mieszkańcy Podkarpacia licznie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z partnerami. Ostatni akord wydarzenia wybrzmiał w Mielcu.

 

 

W Mielcu centrum unijnych wydarzeń zlokalizowano w Parku im. Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy. Nie jest to miejsce przypadkowe, gdyż w sąsiedztwie znajduje się miejska biblioteka, której modernizacja była dofinansowana z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Tzw. „Żółta” biblioteka czekała na remont od lat. Po modernizacji powstał zupełnie nowy obiekt, o nowoczesnej bryle, funkcjonalny i z nowoczesnym wyposażeniem.

W ramach DOFE w Mielcu odbyły się pokazy kina europejskiego, animacje dla dzieci, wykłady edukacyjne, warsztaty taneczne i występy wokalne. Finalnym akcentem był występ mieleckiego Big-Bandu oraz efektowny pokaz laserowy. A bohaterem tego festiwalu świateł były oczywiście… FUNDUSZE EUROPEJSKIE!

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Tomasz Leyko
Autor zdjęć: Marta Badowska portal Hej Mielec