Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zespół muzyków. Grają na scenie

 


 Autor artykułu: Sylwia Tęcza

Oddział promocji Funduszy Europejskich UMWP

 

Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?”

 

Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, znajdzie się w programie koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Trwają próby do wydarzenia wspólnie przygotowywanego  przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy.

  

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierają Fundusze Europejskie. 

 

To będzie naprawdę duże wydarzenie kulturalne. Gorąco zapraszam. Widziałem już wiele razy występy naszych młodych muzyków i były to wspaniałe koncerty. Fundusze Europejskiej w dużej mierze są tak rozdysponowane by wspierać młodych kreatywnych ludzi. Dębicki koncert będzie świetnym podsumowaniem wszystkich działań – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

Europejski Rok Młodzieży

Koncert organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. To wydarzenie jest świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych:

 

Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MORS to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia.

 

„Jak nie my to kto?”

Wydarzenie, które odbędzie się 3 grudnia w sali dębickiego MOK, nosi tytuł „Jak nie my, to kto?” i właśnie ruszyły intensywne próby muzyczne.

 

Wspólnie wybraliśmy repertuar, który złoży się na program koncertu, a od kilku tygodni powstają aranżacje utworów, które zaprezentujemy. Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej – mówi Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

 

Zespół, który pracuje nad przygotowaniem wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów.

 

To znakomity skład fantastycznych i utalentowanych ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje– powiedziała wokalistka, Aleksandra Malczyńska.

 

Łącznie podczas koncertu zaprezentuje się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów.

 

Bezpłatne zaproszenia na koncert będą dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu od 15 listopada (informacja pod nr tel. 17 749 39 82). 

 

Galeria zdjęć: