logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Edukacja w regionie

wrota-eduk

Studenci Politechniki Rzeszowskiej także skończyli wakacje i wrócili na wykłady. Dziś odbyła się tam uroczysta inauguracja roku akademickiego.

Rektor uczelni prof. Tadeusz Markowski na inaugurację otrzymał niemały prezent. Wojewoda Ewa Leniart wraz z członkiem zarządu Stanisławem Kruczkiem, w imieniu wicepremiera Jarosława Gowina, przekazali symboliczny na kwotę 30 mln zł. To dotacja na inwestycje dla uczelni przyznana przez  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podczas uroczystości wojewoda Ewa Leniart odczytała zebranym list od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. List douczestników skierował także marszałek Władysław Ortyl, absolwent Politechniki.

Studia mają Was przygotować do pracy zawodowej, którą już niebawem podejmiecie. Wielu z Was zapewne będzie w przyszłości pełnić odpowiedzialne i kierownicze funkcje, dlatego tak ważne jest żeby uczelnia przygotowała was jak być dobrym pracownikiem i obywatelem. Dziś Polska potrzebuje ludzi młodych, mądrych i wykształconych, którzy będą umieli pokierować naszym krajem w zbliżających się dekadach. To nasza patriotyczna misja – przekazywał marszałek Władysław Ortyl.

Stanisław Kruczek, który także kończył Politechnikę, dodał przewrotnie, że uczelnia kształci nie tylko kadry dla przemysłu technicznego.

W 1991 roku pewnie nie marzyło mi się nawet, że będę kiedyś w takim miejscu i w takiej roli, ale jak uczelnia wykształciła swoich studentów, tak teraz wyglądają rządy na Podkarpaciu, bo przecież marszałek województwa jest absolwentem tej uczelni i ja także broniłem tytułu magistra tu na Politechnice. Także władza na Podkarpaciu jest w rękach Politechniki – podsumował Stanisław Kruczek.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego wziął także udział przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.


Tekst/Fot.
Mateusz Witczuk

Statystyka

Odwiedza nas 818 gości oraz 0 użytkowników.