logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Edukacja w regionie

wrota-eduk

Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej spotkała się z samorządowcami  z całego Podkarpacia. Debata dotycząca reformy oświaty odbyła się w urzędzie marszałkowskim. Zorganizowało ją Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

W spotkaniu uczestniczył także marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Maria Kurowska, wojewoda Ewa Leniart, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz samorządowcy reprezentujący różne szczeble samorządu z całego regionu.

W swoim wystąpieniu minister Anna Zalewska przedstawiła harmonogram prac ministerstwa  dotyczący wdrażania kolejnych etapów reformy edukacji. Mówiła tez m.in. o szkolnictwie zawodowym, subwencji oświatowej, systemie finansowania małych szkół, planowanych podwyżkach dla naruszycieli, a także o pomysłach resortu edukacji na poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży. Pani minister zapowiedziała m.in., że za dwa lata w każdej szkole będzie dostępny szerokopasmowy internet.

W drugiej części spotkania samorządowcy zadawali pytania dotyczące reformy oświaty, które dotyczyły nie tylko zamierzeń resortu w konkretnych kwestiach, padały także pytania o rozwiązanie spraw na przykładzie konkretnych gmin.

Po spotkaniu minister edukacji wzięła udział w briefingu prasowym, z którego relację prezentujemy poniżej. Dłuższy materiał ze spotkania zamieścimy już niebawem.

Monika Konopka
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 689 gości oraz 0 użytkowników.