logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Edukacja w regionie

wrota-eduk

160902 inauguracjaTegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Przedstawiciele władz regionu z Wojewodą Podkarpackim Ewą Lenart i marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, towarzyszyli żakom podczas powrotu w szkolne mury.

Symboliczny pierwszy dzwonek poprzedziła msza święta  odprawiona w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza, pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala.
Po nabożeństwie uczestnicy wspólnie przemaszerowali do auli michalickiego zespołu szkół. Tam w trakcie uroczystej inauguracji do uczniów zwrócił się marszałek Władysław Ortyl.

- Koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego zawsze daje poczucie, że coś się kończy, że odchodzi pewna beztroska i swoboda. Koniec wakacji i początek szkoły ma także inny wymiar – coś się kończy, ale jednocześnie – coś innego się zaczyna. Przekraczając po raz kolejny próg szkoły, a być może po raz pierwszy próg nowej szkoły- przekraczacie jednocześnie niewidoczną granicę świata, w którym na co dzień czekają nauka i praca, wyzwania i obowiązki, ale także sukcesy, koleżanki i koledzy, przyjaźnie i pierwsze sympatie. To świat, w którym możecie odkrywać to, co nowe, niezwykłe, niekiedy trudne i wymagające, ale też piękne i dobre. - mówił marszałek.

Tuż po oficjalnych wystąpieniach, wykład na temat koncepcji kształcenia zawodowego opartych o myśli bł ks. Bronisława Markiewicza, wygłosił ks. dr Rafał Kamiński. Inaugurację zakończyły występy artystyczne.   

 

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP
fot. Tomasz Kochanski/IAMTOMI PHOTOGRAPHY

Statystyka

Odwiedza nas 941 gości oraz 0 użytkowników.