logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Edukacja w regionie

wrota-eduk

Wicemarszałkowie Maria Kurowska i Wojciech Buczach na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wojewódzkim Domu Kultury w RzeszowieDzień Edukacji Narodowej obchodzony tradycyjnie 14 października to szansa nie tylko do podsumowania i refleksji nad stanem polskiej oświaty, ale przede wszystkim na docenienie tych, którzy w swoim nauczycielskim powołaniu dbają o edukację kolejnych pokoleń Polaków. W tym celu przyznano Nagrody Województwa Podkarpackiego, które wyróżnieni odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Buczaka i wicemarszałek Marii Kurowskiej.

Wręczenie nagród, poprowadzone przez Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu panią Krystynę Lech, odbyło się w restauracji „Bohema” Wojewódzkiego Domu Kultury. Otrzymali je za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczyciele i dyrektorzy wojewódzkich jednostek oświatowych.

Oprócz gratulacji obecni członkowie Zarządu Województwa skierowali do wyróżnionych kilka słów. Wicemarszałek Buczak podziękował za pasję i zaangażowanie wszystkich nauczycieli, ponieważ to właśnie dzięki ich pracy możemy następnie podziwiać osiągnięcia naszej zdolnej młodzieży, która wkraczając w dorosłość podejmuje różną, bardzo cenną aktywność. Z kolei wicemarszałek Kurowska zwróciła uwagę, że nie wolno zapominać o przełożeniu dobrze funkcjonującej oświaty na działanie państwa w innych sferach oraz o istocie misji wychowawczej realizowanej przez nauczycieli.

Mateusz Werner

Kancelaria Zarządu

 

Statystyka

Odwiedza nas 524 gości oraz 0 użytkowników.