Otwórz/zamknij mapę strony

Marszałek Województwa Władysław OrtylWszystkim Państwu oraz Wam Młodzi Przyjaciele serdecznie gratuluję i życzę, aby wakacje były czasem odpoczynku, ale także odnajdywania pasji, odkrywania z ciekawością i zapałem sekretów oraz piękna świata, poznawania nowych interesujących ludzi, nowych życiowych dróg oraz, aby był to czas realizacji wielu marzeń, spędzony w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa - pisze w liście marszałek Władysław Ortyl

 

Szanowne Panie i Panowie - Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Katecheci, Pedagodzy, Pracownicy Szkół, Drodzy Uczniowie i Rodzice, 

Wakacje, znowu są wakacje!” Te słowa szkolnej piosenki dziś stają się faktem. Z okazji zakończenia roku szkolnego kieruję do wszystkich Państwa, tworzących szkolne społeczności moje serdeczne słowa, pozdrowienia oraz życzenia, aby tegoroczne wakacje były czasem odkrywania piękna świata, odnajdywania pasji, pielęgnowania przyjaźni a nade wszystko bezpiecznego wypoczynku.                                                                                            

Tegoroczne wakacje wydają się być inne niż wszystkie poprzednie. Większość roku szkolnego upłynęła w trybie zdalnym. Pandemia,  która dotknęła świat, zmieniając wszystko wokół nas, wpłynęła także na szkołę, budowanie klasowych i szkolnych wspólnot, na sposób przyswajania wiedzy oraz nasze postrzeganie codzienności. Czasy, w których żyjemy wystawiły świat i ludzi na wielką próbę solidarności, empatii, roztropności, szacunku dla bliźnich. Było to wielkie wyzwanie także dla szkoły jako miejsca, w którym młodzi i najmłodsi nie tylko zdobywają wykształcenie, ale także gdzie kształtowane są charaktery i wpajane wartości. Jestem pewien, że każdy z Państwa starał się ze wszech miar, aby zdać ten niełatwy pandemiczny egzamin z życia.

Pragnę wyrazić moje słowa najwyższego uznania i szacunku dla pracy Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pedagogów, Pracowników szkół. Gratuluję  Uczniom i Rodzicom. Dziękuję wszystkim członkom szkolnych społeczności za wspólne zaangażowanie, wysiłki i pracę, aby ten rok był najlepszy pomimo szczególnych warunków w jakich przyszło nam żyć. Teraz czekają na Państwa wakacje, słońce, las, łąki, jeziora, urokliwe Roztocze, piękne Bieszczady, morze.

Wszystkim Państwu oraz Wam Młodzi Przyjaciele serdecznie gratuluję i życzę, aby wakacje były czasem odpoczynku, ale także odnajdywania pasji, odkrywania z ciekawością i zapałem sekretów oraz piękna świata, poznawania nowych interesujących ludzi, nowych życiowych dróg oraz, aby był to czas realizacji wielu marzeń, spędzony w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa.

Do życzeń pięknych i niezapomnianych wrażeń dołączam także słowa Alberta Einsteina jako inspirację do wakacyjnych przygód i przeżyć: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Życzę wspaniałego, pełnego wyobraźni oraz bezpiecznego wypoczynku i serdecznie pozdrawiam. 

Z poważaniem
Władysław Ortyl

Skan listu marszałka Władysława Ortyla

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego