Otwórz/zamknij mapę strony

160902 inauguracjaTegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Przedstawiciele władz regionu z Wojewodą Podkarpackim Ewą Lenart i marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, towarzyszyli żakom podczas powrotu w szkolne mury.

Symboliczny pierwszy dzwonek poprzedziła msza święta  odprawiona w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza, pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala.
Po nabożeństwie uczestnicy wspólnie przemaszerowali do auli michalickiego zespołu szkół. Tam w trakcie uroczystej inauguracji do uczniów zwrócił się marszałek Władysław Ortyl.

- Koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego zawsze daje poczucie, że coś się kończy, że odchodzi pewna beztroska i swoboda. Koniec wakacji i początek szkoły ma także inny wymiar – coś się kończy, ale jednocześnie – coś innego się zaczyna. Przekraczając po raz kolejny próg szkoły, a być może po raz pierwszy próg nowej szkoły- przekraczacie jednocześnie niewidoczną granicę świata, w którym na co dzień czekają nauka i praca, wyzwania i obowiązki, ale także sukcesy, koleżanki i koledzy, przyjaźnie i pierwsze sympatie. To świat, w którym możecie odkrywać to, co nowe, niezwykłe, niekiedy trudne i wymagające, ale też piękne i dobre. - mówił marszałek.

Tuż po oficjalnych wystąpieniach, wykład na temat koncepcji kształcenia zawodowego opartych o myśli bł ks. Bronisława Markiewicza, wygłosił ks. dr Rafał Kamiński. Inaugurację zakończyły występy artystyczne.   

 

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP
fot. Tomasz Kochanski/IAMTOMI PHOTOGRAPHY

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego