Otwórz/zamknij mapę strony

Marszałek Wojciech BuczakZarząd Województwa Podkarpackiego już po raz ósmy nagrodził młodych ludzi w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Ponad dwustu pięćdziesięciu uczniów z Podkarpackich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody pieniężne. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, nagrody wręczył Pan Wojciech Buczak, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Stypendia zarządu województwa trafiły do 70 uczniów podkarpackich szkół, z kolei nagrody pieniężne otrzymało 178 uczniów za osiągnięcia indywidualne, 9 zespołów artystycznych oraz 2 grupy osób za osiągnięcia grupowe. Zarówno stypendia, jak i nagrody pieniężne zostały przyznane za wybitne osiągnięcia artystyczne lub naukowe. Tylko w tym roku Zarząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył na nie 300 tys. zł.

Wicemarszałek pogratulował stypendystom i nagrodzonym wspaniałych osiągnięć w nauce, życząc również dalszej wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów. Dziękował także rodzicom i opiekunom za wszelką pomoc uzdolnionej młodzieży, która stanowi najbardziej wartościowe bogactwo Podkarpacia.

Stypendia za dokonania artystyczne trafiły do 24 uczniów. Aby otrzymać takie stypendium, uczeń musi posiadać wybitne i udokumentowane osiągnięcia artystyczne za poprzedni rok szkolny. Każdy stypendysta otrzyma łącznie 3000 zł.

Wręczono także 46 stypendiów za osiągnięcia naukowe oraz 189 nagród pieniężnych. W przypadku pierwszych gratyfikacji, oprócz bardzo wysokiej średniej ocen, tegoroczni stypendyści mieli dodatkowo wysokie osiągnięcia w konkursach wojewódzkich lub ponadwojewódzkich oraz w ogólnopolskich olimpiadach i turniejach.

Nagrodzeni otrzymają nagrodę pieniężną za liczne osiągnięcia wojewódzkie, krajowe oraz międzynarodowe, m.in. w konkursach, turniejach oraz olimpiadach przedmiotowych, tematycznych lub interdyscyplinarnych. Nagrodzeni dostali jednorazowo od 400 do 1200 zł, w zależności od osiągnięć. 400 zł otrzymał każdy uczeń, który został laureatem wojewódzkiego konkursu, 800 zł za uzyskanie tytułu laureata olimpiady ogólnopolskiej, 1200 zł za osiągnięcia międzynarodowe. Natomiast kwota od 1100 zł do 1700 zł trafiła do zespołów artystycznych, które mają na swoim koncie osiągnięcia ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Ponadto po 1200 zł otrzymało dwie grupy osób za wybitne osiągnięcia grupowe.

Biuro Prasowe UMWP

Fot. Mateusz Werner

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego