Otwórz/zamknij mapę strony

Wicemarszałkowie Maria Kurowska i Wojciech Buczach na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wojewódzkim Domu Kultury w RzeszowieDzień Edukacji Narodowej obchodzony tradycyjnie 14 października to szansa nie tylko do podsumowania i refleksji nad stanem polskiej oświaty, ale przede wszystkim na docenienie tych, którzy w swoim nauczycielskim powołaniu dbają o edukację kolejnych pokoleń Polaków. W tym celu przyznano Nagrody Województwa Podkarpackiego, które wyróżnieni odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Buczaka i wicemarszałek Marii Kurowskiej.

Wręczenie nagród, poprowadzone przez Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu panią Krystynę Lech, odbyło się w restauracji „Bohema” Wojewódzkiego Domu Kultury. Otrzymali je za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczyciele i dyrektorzy wojewódzkich jednostek oświatowych.

Oprócz gratulacji obecni członkowie Zarządu Województwa skierowali do wyróżnionych kilka słów. Wicemarszałek Buczak podziękował za pasję i zaangażowanie wszystkich nauczycieli, ponieważ to właśnie dzięki ich pracy możemy następnie podziwiać osiągnięcia naszej zdolnej młodzieży, która wkraczając w dorosłość podejmuje różną, bardzo cenną aktywność. Z kolei wicemarszałek Kurowska zwróciła uwagę, że nie wolno zapominać o przełożeniu dobrze funkcjonującej oświaty na działanie państwa w innych sferach oraz o istocie misji wychowawczej realizowanej przez nauczycieli.

Mateusz Werner

Kancelaria Zarządu

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego