Otwórz/zamknij mapę strony

Podkarpackie stawia na zawodowcówPrawie 25 tysięcy uczniów i uczennic zostało objętych wsparciem rozwijającym kompetencje, dzięki projektowi „Podkarpackie stawia na zawodowców”. W urzędzie marszałkowskim podsumowania ponad trzech lat działań dokonali wspólnie przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który projekt realizował oraz szkół – uczestników projektu i ich organów założycielskich.

Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek województwa Wojciech Buczak. Udział w spotkaniu wzięli radni województwa Maria Pospolitak, Jerzy Cypryś i Zdzisław Nowakowski.

To wyjątkowe spotkanie, bo kończy się wyjątkowo udany projekt realizowany przez samorząd województwa podkarpackiego w partnerstwie właśnie z państwem - mówił podczas konferencji podsumowującej wyniki projektu wicemarszałek Wojciech Buczak. Ten projekt jest niezwykle ważny dla rozwoju województwa podkarpackiego. To wcale nie przesada. Zaledwie wczoraj miałem spotkanie z bardzo ważnym inwestorem, firmą znaną na całym   świecie z branży lotniczej, który robi rozeznanie w Polsce i Europie, gdzie mogliby zainwestować olbrzymie pieniądze i zapewnić zatrudnienie setkom dobrych fachowców. Inwestorzy wiedząc, że to właśnie u nas rozwija się Dolina Lotnicza przyjechali także do nas. Kiedy zapytałem przedstawicieli firmy, co jest dla nich kluczowym elementem determinującym to, czy chcą gdzieś zainwestować podkreślili kilkakrotnie, że są to wyszkoleni pracownicy, dobrze przygotowane do pracy kadry. To świetnie pokazuje po co realizowaliśmy ten projekt. Aby ze szkół zawodowych wypuszczać młodych, a już dobrze przygotowanych pracowników – podsumował wicemarszałek Wojciech Buczak.

Wicemarszałek kilkakrotnie dziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, podkreślając, że jego sukces, to sukces ludzi, którzy włączyli się w działania w ramach projektu.

„Podkarpacie stawia na zawodowców” – to projekt zrealizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Jego głównym celem była modernizacja oraz podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach tego typu na Podkarpaciu.

Dzięki projektowi ponad 13, 5 tysiąca uczniów ze szkół prowadzących kształcenie zawodowe uczestniczyło w dodatkowych stażach i praktykach, które odbywały się u potencjalnych pracodawców. W szkołach stworzono i zmodernizowano aż 380 pracowni kształcenia zawodowego. Przez trzy lata trwania projektu opracowanych zostało ponad 600 programów nauczania, programów zajęć dodatkowych i szkoleń.

O tym jak wykorzystać projekt „Podkarpackie stawia na zawodowców”, aby tworzyć sieć profesjonalnego szkolnictwa zawodowego mówił w kontekście nowej perspektywy finansowej UE wicedyrektor WUP ds. EFS Maciej Karasiński.  

 

W realizacji projektu uczestniczyło aż 31 podmiotów, prowadzących szkoły o profilu zawodowym, w tym 21 powiatów województwa podkarpackiego (wszystkie powiaty oprócz jasielskiego), miasta - Rzeszów, Krosno, Przemyśl, Tarnobrzeg, 2 szkoły resortowe czyli Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, 3 gminy (Kamień, Łańcut i Rakszawa) oraz 2 organy niepubliczne: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. W projekt zaangażowanych było także 6 partnerów zagranicznych.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Foto Paweł Brud
Biuro prasowe

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego