Otwórz/zamknij mapę strony

150916-grodziskoMateusz Joniec, Jakub Polański, Wojciech Kojder oraz Bartłomiej Majkut - to zwycięzcy w kategorii „Double Elimination” w światowym Finale Konkursu Botball 2015 w Albuquerque, w Stanach Zjednoczonych. Mistrzowskiej drużynie z Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym sukcesu pogratulował marszałek Władysław Ortyl.

Gimnazjaliści z Grodziska Górnego w lipcu tego roku  reprezentowali Polskę w rozgrywanym w Albuquerque w Nowym Meksyku, w Stanach Zjednoczonych Międzynarodowym Finale Konkursu Botball 2015. W kategorii „Double Elimination” drużyna z Podkarpacia zajęła 1 miejsce, stając się jedyną drużyna spoza USA, która zwyciężyła w którejkolwiek z kategorii. Uczniowie z Grodziska zdobyli 4 miejsce w kategorii „Seeding Rounds”, zajmując ostatecznie 6 miejsce na 64 drużyny z całego świata.

Gratuluję talentu, umiejętności, pasji oraz zaangażowania, dzięki którym ten sukces stał się możliwy. Jestem dumny, że województwo podkarpackie może poszczycić się tak wybitnymi młodymi ludźmi. Życzę, aby nietuzinkowa wiedza oraz zdobyte doświadczenie zachęcały do podejmowania kolejnych wyzwań, pozwalały sięgać  po najwyższe laury oraz były przepustką do wielu edukacyjnych, naukowych i życiowych sukcesów w Polsce i na świece. Życzę, abyście zawsze z zapałem wysoko stawiali poprzeczkę swym planom i marzeniom oraz nigdy nie bali się „sięgać do gwiazd”- mówił marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania  w Zespole Szkół w Grodzisku Górnym.

W spotkaniu uczestniczyli także radny sejmiku Stanisław Bartnik, dyrektorzy Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym Roman Matuszek i Maciej Polański, którzy są opiekunami mistrzowskiej drużyny. W szkole gościł także wójt gminy Grodzisko Dolne Jacek Chmura.

Podczas wizyty w szkole w Grodzisku Górnym marszałek Ortyl uczestniczył w zajęciach budowania i programowania robotów. Gimnazjaliści zorganizowali też specjalny turniejowy pokaz. W czasie spotkania rozmawiano także o planach utworzenia przez zespole szkół Centrum Robotyki Szkolnej.

W zespole szkół w Grodzisku Górnym zajęcia robotyki odbywają się od 2008 roku. W tym czasie dzięki realizacji projektów w ramach PO Kapitał Ludzki uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych uczyli się budować i programować roboty, brali także udział w warsztatach robotyki oraz konkursach. Szkoła realizowała także projekt z komponentem ponadnarodowym PWP „EuroBOT”, we współpracy z niemiecką szkołą IGS Rheinzabern, do którego dołączył także instytut robotyki z Wiednia.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Biuro prasowe UMWP 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego