Otwórz/zamknij mapę strony

Na potrzeby kierunku inżynieria środowiska na wydziale zamiejscowym KUL w Stalowej Woli został oddany nowoczesny obiekt dydaktyczny. W uroczystości wziął udział marszałek Władysław Ortyl, który podkreślał, jak duże znaczenie dla rozwoju województwa ma kształcenie kadr inżynieryjnych.

Budynek powstał dzięki wykorzystaniu Funduszy Unijnych  z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Znajdują się w nim sale wykładowe, seminaryjne oraz laboratoria, a także  pracownia komputerowa i pomieszczenia biurowe oraz administracyjne. Z obiektu będą głównie korzystać studenci kierunku inżynieria środowiska, na który trwa właśnie rekrutacja.

Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji i podkreślił, że uczelnia jest już trwale obecna w Stalowej Woli.

Dziekan WZPiNoS KUL, prof. dr hab. Andrzej Kuczumow podkreślał, że  sprzęt znajdujący się na wyposażeniu uczelni pozwoli kształcić tak potrzebnych dla regionu specjalistów.

Również marszałek Władysław Ortyl, gratulując uczelni tak wspaniałej inwestycji mówił, że samorządowi województwa bardzo zależy na dobrym kształceniu młodych ludzi, zwłaszcza na nowych kierunkach inżynieryjnych oraz na rozwoju bazy dydaktycznej.

Kierunki inżynierskie są bardzo potrzebne. Potencjalni inwestorzy, firmy, które chcą przybyć na Podkarpacie, w rozmowach zawsze nas pytają o zaplecze kadrowe, o to czy mamy kadrę inżynierską. Zainteresowanie Podkarpaciem jest bardzo duże, często spotykamy się z potencjalnymi inwestorami, dlatego cieszę się, że  poprzez takie  inwestycje jak ta w Stalowej Woli wzrośnie liczba osób z wykształceniem inżynieryjnym- mówił w swoim wystąpieniu marszałek W. Ortyl.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten projekt. Wyraził też nadzieję, że baza uczelni będzie służyć nie tylko uczelni, ale i ulokowanym w strefie ekonomicznej zakładom przemysłowym oraz spółkom miejskim.

Po otwarciu nowego budynku uczestnicy uroczystości wzięli udział w otwarciu Biblioteki Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

 

 

 


 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego