logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Wczoraj oddano do użytku płytę postojową, która pozwoli obsłużyć więcej samolotów. Praca wre również na placu budowy nowego terminalu, który będzie w stanie odprawić 700 pasażerów. Lotnisko nabiera światowego rozmachu!

Wczoraj uroczyście przecięto wstęgę na otwarcie nowej płyty postojowej. – Niech 8 tys. ciężarówek, które dowiozły materiały i ponad 80 pracowników, mówi samo za siebie – powiedział Kamil Simka, dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo–Mostowego firmy Skanska w Rzeszowie, podczas wczorajszej konferencji.

Powierzchnia płyty zwiększyła się 8-krotnie, co poprawi przepustowość lotniska i pozwoli na obsługę także cięższych samolotów. Przekonaliśmy się o tym już wczoraj, kiedy na lotnisko opadło potężne cielsko samolotu Rusłan – kolosa ważącego bagatela – 177 ton!

W Jasionce powstaje też nowoczesny terminal – 4 kondygnacyjny, z dwoma rękawami dla podróżujących – będzie mógł obsłużyć 700 pasażerów w ciągu godziny, czyli dwa razy więcej niż do tej pory. Na rzeszowskich forach już od dawna narzeka się na zbyt ciasny i mało komfortowy terminal pasażerski - nareszcie doczekamy się zmian! Wartość prac wyniesie niemal 96 mln zł brutto.

Pod koniec lipca rozpocznie się kolejna inwestycja, która zrealizuje Skanska – budowa nowej wieży kontroli ruchu lotniczego. Koszt sięgnie niemal 14,7 mln zł brutto. W ubiegłym tygodniu firma podpisała także umowę na rozbudowę oświetlenia nawigacyjnego za 9,2 mln zł brutto.

Małe rzeszowskie lotnisko sięgające swoją historią lat okupacji hitlerowskiej przekształca się w ważny dla Polski port lotniczy.