logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” oraz Spółka Eurolot SA porozumiały się w sprawie lotów do Wrocławia i Szczecina. Jak podkreślili szefowie obu spółek: Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz Mariusz Dąbrowski, szef Eurolotu, rozmowy doprowadziły do uzgodnień co do uruchomienia przez Eurolot połączeń lotniczych z Rzeszowa do innych portów regionalnych – Wrocławia i Szczecina, a także jednego portu poza granicami Polski.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się w siedzibie zarządu rzeszowskiego lotniska z udziałem szefa sejmowej komisji infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza oraz wiceministra Zdzisława Gawlika, zarządzającego ze strony Skarbu Państwa spółką Eurolot SA.

Co godne podkreślenia, obaj politycy Platformy Obywatelskiej aktywnie wspierali toczące się rozmowy, walnie przyczyniając się do ich pozytywnego zakończenia. – Efektem tych starań będzie poszerzenie dostępności lotniska w Rzeszowie o kolejne porty w siatce krajowej, co na pewno wpłynie dodatnio zarówno na turystykę, jak i dostępność inwestycyjną województwa podkarpackiego – oceniał poseł Rynasiewicz.

- Ważnym elementem strategii Eurolotu jest wzmocnienie połączeń realizowanych w ruchu krajowym, w którym Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” pełni istotną rolę – podkreślił wiceminister Zdzisław Gawlik. – To ważna inicjatywa, a jej nadrzędnym celem jest polepszenie komunikacyjności Podkarpacia – dodał przedstawiciel Ministerstwa Skarbu.

- Wiadomość o nowych połączeniach lotniczych to dla nas zawsze powód do radości, szczególnie kiedy spojrzymy na to z perspektywy modernizowanego lotniska – podkreślał Stanisław Nowak. Dodał, że kolejne punkty na mapie połączeń lotniczych z Rzeszowa nie tylko dają mieszkaocom Podkarpacia szansę na szybkie przemieszczanie się, ale też umożliwiają poznanie regionu podkarpackiego osobom, które z uwagi na odległość nie miały po temu okazji. – To świetne narzędzie promocyjne dla regionu – uważa Stanisław Nowak.

- Wierzymy, że poprawa komunikacji dla Podkarpacia będzie ważną inicjatywą dla regionu i że samorządowcy z województwa będą nas wspierać w realizacji tego projektu – powiedział Mariusz Dąbrowski, szef Eurolotu. Jak podkreślił, jest zadowolony z wyniku negocjacji z władzami rzeszowskiego lotniska.