logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” oraz największa europejska tania linia lotnicza Ryanair ogłaszają otwarcie nowego bezpośredniego połączenia z Rzeszowa do Manchesteru.

Począwszy od 1 listopada 2011 roku Ryanair będzie operował dwa razy w tygodniu, na trasie między Rzeszowem a Manchesterem, uruchamiając tym samym szóste, po Birmingham, Bristolu, East Midlands, Londynie Luton i Stansted połączenie z lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Oprócz wymienionych linie Ryanair obsługują z Rzeszowa trasy do Frankfurtu Hahn, Barcelony-Girony oraz Dublina.

Znany z piłki nożnej na najwyższym światowym poziomie oraz z dokonań muzycznych m.in. Oasis i The Smiths Manchester jest jednym z najatrakcyjniejszych miast w Wielkiej Brytanii, z ponad dwumilionową rzeszą mieszkańców oraz niezwykle kosmopolitycznym i przyjaznym charakterem samej aglomeracji. Znajdą tu Państwo mnóstwo atrakcji, od wspomnianych meczów futbolowych i koncertów, po wspaniałe muzea, kluby i galerie handlowe.

- Jestem niezwykle szczęśliwa mogąc dzisiaj ogłosić uruchomienie nowego połączenia Ryanair z Rzeszowa do Manchesteru, brytyjskiej „Stolicy Północy” z jej wszystkimi ekscytującymi atrakcjami – oznajmiła Katarzyna Gaborec, dyrektor marketingu Ryanair na Polskę i kraje Europy Wschodniej. – Jestem przekonana, że będzie to doskonały kierunek dla mieszkańców Podkarpacia, którzy od najbliższej jesieni będą mogli bezpośrednio dolecieć do tego pięknego miasta, w dodatku za niewielką cenę.

- Nasza współpraca z liniami Ryanair rozwija się z roku na rok, czego świadectwem jest uruchomienie nowego połączenia, które z pewnością zainteresuje mieszkańców naszego regionu – podkreślił Stanisław Nowak, prezes Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o.

Dodatkową atrakcją dla pasażerów z Podkarpacia będzie z pewnością to, że Ryanair od środy 13 lipca br. sprzedaje bilety na trasie z Rzeszowa do Manchesteru za jedyne 99 PLN.